Olomoucký kraj získal cenu Ministerstva vnitra za společenskou odpovědnost

Cenu Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě převzali zástupci Olomouckého kraje. Stalo se tak v rámci konference Moderní veřejná správa, která se konala 14. a 15. června v Olomouci. Krajský úřad Olomouckého kraje získal ocenění za zavedení systému řízení společenské odpovědnosti.

„Z ocenění máme samozřejmě velkou radost. Je to známka toho, že se nám podařilo systém společenské odpovědnosti dobře nastavit a zároveň je to jistá forma poděkování všem kolegyním a kolegům, kteří se na zavedení konceptu společenské odpovědnosti do podmínek krajského úřadu podíleli. Získané ocenění rozhodně není cílovou metou, ale jedná se o závazek do budoucna, abychom si nastavené standardy udrželi a ještě dále je rozvíjeli,“ uvedl Lubomír Baláš, ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Koncept společenské odpovědnosti se zaměřuje na tři stěžejní oblasti, a to ekonomickou, sociální a environmentální. Témata společenské odpovědnosti se tak dotýkají například efektivního hospodaření s energiemi, optimalizací procesů úřadu, vzdělávání zaměstnanců, dobrovolnických aktivit nebo ochrany životního prostředí.

„Systém managementu společenské odpovědnosti, který úřad zavedl, prošel složitým procesem certifikace. Certifikační audit a získané ocenění MV ČR prokázalo, že krajský úřad dělá pro občany a své partnery více, než mu ukládá zákon, a celkově tak zvyšuje kvalitu veřejné správy,“ dodala Renáta Vrbová, manažerka kvality Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály