Olomoucká sbírka na pulzní oxymetry pro novorozence vynesla 904 tisíc

Olomoucká dvouměsíční kampaň s názvem Zázraky zrození, jejímž cílem bylo vybrat peníze na pořízení pulzních oxymetrů pro sledování základních životních funkcí novorozenců, vynesla přes 900 tisíc korun. Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL) z těchto peněz obdrží čtyři pulzní oxymetry a novou centrální monitorovací stanici, informovala za organizátory kampaně Veronika Čechová. Pulzní oxymetry mají na novorozeneckém oddělení FNOL nahradit zastaralé monitory, které už nevyhovují potřebám na zajištění prvního kontaktu rodičů s právě narozeným dítětem.

Do kampaně, kterou organizovala olomoucká firma Lorika ve spolupráci s Hospodářskou komorou, přispěly regionální firmy, instituce i široká veřejnost. Díky sbírce budou vybaveny čtyři porodní sály čtyřmi novými monitory vitálních funkcí a společnou řídicí stanicí. "Rád bych ze srdce poděkoval jménem našeho oddělení všem, kdo se do kampaně jakkoliv zapojili a pomohli ji šířit. Sbírka přinesla obrovskou částku, která pomůže zkvalitnit naši péči jak o rodiče, tak o jejich miminka. Náš sen, který tu byl na začátku, je z velké části naplněn," uvedl zástupce primáře novorozeneckého oddělení Vladimír Mišuth.

Nové vybavení bude sloužit jak personálu, tak všem rodičům a jejich dětem od letošního podzimu. Sbírka původně cílila na nákup 11 pulzních oxymetrů a centrální monitorovací stanici, což byl předem vytyčený maximální cíl. Proto se v následujících měsících FNOL zaměří na doplnění těchto důležitých přístrojů z vlastních zdrojů i pomocí dotací. "Budeme se snažit hledat další zdroje uvnitř i mimo nemocnici, abychom mohli dokoupit zbývající vybavení pro další porodní sály, což vidím velmi optimisticky. Sbírka Zázraky zrození k tomu položila dostatečně pevné základy. Díky tomu v budoucnu pokryjeme veškeré potřeby dalších rodičů a jejich miminek, které se narodí u nás na oddělení," doplnil Mišuth.

V celorepublikovém měřítku podle pořadatelů šlo o netradiční sbírku, do které se zapojilo několik desítek firem a institucí včetně sportovních klubů, Univerzity Palackého nebo známých osobností.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály