Olomouc chce mít organizaci zaměřenou na sociální služby. Hospodařit bude s 33 miliony

Novou příspěvkovou organizaci Sociální služby města Olomouce plánuje zřídit radnice v Olomouci. Záměr schválila městská rada a v září jej projedná zastupitelstvo. Pokud bude souhlasit, nová příspěvková organizace začne fungovat od 1. ledna příštího roku. Hospodařit bude s ročním rozpočtem 33,5 milionu korun.

Město chce do nové příspěvkové organizace převést sociální služby zaměřené na azylové domy, noclehárny a dětské skupiny. Nyní je mají na starost pracovníci odboru sociálních věcí magistrátu. V budoucnu by nová příspěvková organizace mohla převzít zaměstnance a činnosti, které nyní prostřednictvím Sociálních služeb pro seniory Olomouce zajišťuje hejtmanství.

Radní svůj záměr založit Sociální služby města Olomouce zdůvodnili tím, že krajská i statutární města provozují sociální služby prostřednictvím svých příspěvkových organizací. Díky projektu se má snížit organizační zátěž magistrátu. Do nové organizace chce město převést 33 ze 34 zaměstnanců oddělení správy městských sociálních zařízení magistrátu. V chystané příspěvkové organizaci vzniknou nová místa ředitele a ekonoma.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály