Oáza klidu pro klienty i veřejnost. Na Kopečku vzniká relaxační zahrada

Zchátralé zahrádkářské kolonii chtějí vdechnout nový život. O to se nyní pokouší projekt Otevřeme zahradu organizace Dobré místo pro život. U Hospice na Svatém Kopečku tak vzniká místo relaxace a odpočinku pro klienty hospice i veřejnost.

Na zahradě probíhají práce už od roku 2018, až v letošním roce ale došlo k vyklizení sutin a náletových rostlin i za pomocí dobrovolníků. „Zahrada je v současné době uklizená a připravená k obnově, čekáme na návrh architekta,“ informovala Olomoucký Report o aktuálním stavu zahrady předsedkyně Dobrého místa pro život Věra Zukalová.

Prostor by měl sloužit především klientům hospice a jejich rodinám, které přicházejí umírající navštívit. Zároveň bude v daných časech otevřen také veřejnosti. Tvůrci projektu si od toho slibují překonání obav, které slovo hospic často vzbuzuje.

Na místě by mohla vzniknout také samoobslužná kavárna. „O vhodnosti samoobslužné kavárny stále diskutujeme. Zahrada bude primárně určena klientům hospice a vše budeme dělat v prvé řadě s ohledem na ně,“ vysvětlila pro Report Zukalová. Podle ní by se mohla zahrada otevřít už v příštím roce. „Příští podzim si myslím, že by to mohlo klapnout,“ informovala.

Do revitalizace zahrady se mohou zapojit také Olomoučané. V současné době mohou přispět finančně na tomto webu, pokud chtějí projekt podpořit jinak, doporučuje Zukalová sledovat stránku na Facebooku s názvem Otevřeme zahradu.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály