Novinky a celorepublikový rozsah. Jak pokračuje projekt Otevřeme zahradu? 

V Olomouci pokračuje projekt Otevřeme zahradu. Dobrovolnická organizace Dobré místo pro život za rok fungování projektu vybrala přibližně 4,5 milionu korun. Lidé přispívají pravidelně i jednorázovými částkami.

Na zítřejší den se chystá schůze se zástupci arcibiskupství, Dobrého místa a Hospicu na Svatém Kopečku. „Budeme pracovat na ukotvení právní formy, když vybírám peníze a zhodnocuji majetek církve,” uvedla pro Olomoucký Report předsedkyně sdružení Věra Zukalová.

Aktuálně je v řešení stavební povolení. „Pan architekt Pospíšil připravuje podklady k projektovému řízení, což by mělo vyvrcholit stavebním povolením. Budeme doufat, že nám budou nakloněny úřady a že se nám to podaří tento rok,” uvedla Zukalová. „V momentě, kdy se nám to podaří, můžeme začít. Samozřejmě podpoříme další sbírku,” dodala.

Organizace Dobré místo pro život připravuje několik novinek. „Chtěli bychom 31. května udělat tiskovou konferenci, představit nový web, představit nový klip. Také sbírku v červnu podpořit celorepublikově, protože v té mé bublině jsme už asi vyčerpaní,” řekla Zukalová. „Nasbírali jsme už asi 4,5 milionů, což je za rok úplně senzační,” dodala.

Do sbírky se zapojí například i olomoucký hotel Alfréd a Hermína. Na tuto neděli se chystá akce s názvem DOBRObrunch. Návštěvníci budou moci zajít na dobré jídlo ve třech časových oknech. „Pořád se každý snaží nějak zapojit. Lidé si koupí vstupenku a celý výtěžek jde právě na Otevřeme zahradu,” uvedla předsedkyně.

Rozpočet na celý projekt je třicet milionů korun. Dárci jsou rozmanití. „Lidé přispívají jak dlouhodobě, tak jednorázovými částkami. Jedna paní třeba přispěla milion korun, pak jsou desítky lidí, kteří přispívají třeba dvě tři stovky měsíčně. Nebo někdo udělá akci. Je to mix všeho,” řekla Zukalová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály