Nově budou třídit gastroodpad i na Tabulovém vrchu. Sníží se tak podíl komunálního odpadu

Už druhým rokem mohou občané na sídlišti Povel třídit gastroodpad do speciálních nádob. Nově město zřídí dalších 40 míst na Tabulovém vrchu, kam budou moct místní odnést zbytky z kuchyně. Ten pak bude zpracovávat bioplynová stanice v Rapotíně.

Nové popelnice pro gastroodpad by měly vést ke snížení směsného komunálního odpadu. „Jeho likvidace stojí město nemalé prostředky. Kuchyňského odpadu může být přitom ve směsném komunálním odpadu až jedna třetina a je možné jej využít jako obnovitelný zdroj a energeticky ho zpracovat například v bioplynové stanici,“ vysvětlil náměstek Štěpán Otakar Bačák (SpOLečně).

Na rozmístění nádob naváže informační kampaň, v rámci, které se budou pracovníci města roznášet čtyři tisíce speciálních kbelíků na gastroodpad do vytipovaných domácností v lokalitě.  „Předáme jim také praktické rady, jak správně gastroodpad třídit a u jakých kontejnerových stání budou nově rozmístěné nádoby na zbytky z kuchyně,“ doplnil náměstek s tím, že průběžně aktualizované informace jsou na webových stránkách Olomouc třídí.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály