Nová éra Městského domu. Přerov investuje do restaurace 13 milionů korun

Přerovská radnice po více než dvou letech našla provozovatele restaurace v Městském domě Přerově. Na Masarykově náměstí stojí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a zároveň kulturním zařízením ve městě. Poslední nájemce prostory opustil v srpnu 2022, od té doby jsou prázdné. Restauraci by měla provozovat brněnská společnost Merlin People, jejímu otevření bude předcházet zásadní investice. Město za ni zaplatí až 13 milionů korun, investor náklady na interiér či kuchyňskou část odhadl na šest milionů korun, řekli zástupci města.

"Restaurace Městského domu už přes dva roky zeje prázdnotou. Pro Přerovany je to zásadní téma, dlouhodobě se nám nedařilo najít zájemce. Bylo tady několik pokusů, vždy to skončilo kvůli ekonomické situaci a zřejmě nízké poptávce ze strany obyvatel. Ta situace se nyní mění, svou roli hraje i to, že se Přerov stává zajímavým místem pro investory a podnikatele," uvedl primátor Petr Vrána (ANO).

Restaurace s kapacitou 130 míst by měla být otevřena po zásadních stavebních úpravách v polovině roku 2026. Radnice zde chystá v nejbližší době například opravu vzduchotechniky a výměnu otopného systému. "Městský dům potřebuje zásadní investice i co se týče samotné restaurace, jednání nebyla jednoduchá. Město Přerov provede výměnu inženýrských sítí, sanity a stavebních částí," doplnil náměstek Miloslav Dohnal (ODS).

Budoucím nájemcem by se měla stát brněnská společnost Merlin People. "Přerov jsme začali po gastronomické stránce vnímat tak, že by se měl nadechnout, hledali jsme vhodné prostory. Restaurace Městského domu chátrá především po technické části, má něco za sebou a potřebuje zásadní změnu, vidíme zde však velký potenciál. Chtěli jsme vytvořit místo, kde bychom navázali na nějakou tradici," řekl dnes novinářům zástupce společnosti Radek Fryšták.

Restaurace by po proměně měla mít v přední části podobu pivovarské hospody, následovat bude restaurační prostor, cílem provozovatele bude také obnažit kuchyni a práci kuchaře pro hosty, chybět nebude ani uzavíratelný salonek. Přemění se i vizáž restaurace, které bude dominovat dřevo, moderní prvky, na zdech se bude odrážet historie regionu. Nést by měla název Měšťák, v nápisu se odráží obrys mamuta i vlna z řeky Bečvy.

Restaurace by se měla podle plánů otevřít v polovině příštího roku, půjde o druhé nové gastronomické zařízení na náměstí TGM. V témže roce by měla být již v provozu také kavárna ve zrekonstruované budově Emos.

Související

  • Chci dobýt Evropu, říká vítěz Podnikavé hlavy. Adam Kolek představil svůj projekt
    Rozhovory
    Společnost

    Chci dobýt Evropu, říká vítěz Podnikavé hlavy. Adam Kolek představil svůj projekt

    Podnikavá hlava je soutěž, kterou již tradičně organizuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého. V letošním ročníku se vítězným projektem stal systém pro cateringové společnosti. Jejich služby usnadňuje, ocení ji i koncový zákazník. Svůj projekt Catermink nyní vítěz Adam Kolek představil. Prozradil také, proč se do soutěže přihlásil, a jaké má plány do budoucna.

  • Knihovna města Olomouce chystá Pohoda Point. Zaměří se na spánek, arteterapii i život na spektru
    Společnost

    Knihovna města Olomouce chystá Pohoda Point. Zaměří se na spánek, arteterapii i život na spektru

    Knihovna města Olomouce připravuje nový cyklus besed a workshopů s názvem Pohoda Point. Program se zaměří na well-being, duševní zdraví a témata, která souvisí s psychickou pohodou. O novince v Pondělním podcastu Radia Metropole mluvili knihovníci Michal a Zuzka.

  • Soukromí dětí není content. Nesdílejte vysvědčení, vyzývá policie
    Společnost

    Soukromí dětí není content. Nesdílejte vysvědčení, vyzývá policie

    Školáci dnes na školách po celé republice dostávají vysvědčení. Policie ale upozorňuje rodiče, kteří se chtějí chlubit vysvědčením svých potomků na sociálních sítích, aby byli při sdílení údajů obezřetní.

  • Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman
    Společnost

    Platí zákaz rozdělávání ohňů. Vydal jej hejtman

    V Olomouckém kraji platí od dnešního poledne zákaz rozdělávání ohně v přírodě, pálení klestí či používání pyrotechniky. Vyplývá to z rozhodnutí o vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které dnes vydal hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). 

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály