Nová éra Městského domu. Přerov investuje do restaurace 13 milionů korun

Přerovská radnice po více než dvou letech našla provozovatele restaurace v Městském domě Přerově. Na Masarykově náměstí stojí od roku 1897 a patří k největším a nejvýznamnějším restauračním a zároveň kulturním zařízením ve městě. Poslední nájemce prostory opustil v srpnu 2022, od té doby jsou prázdné. Restauraci by měla provozovat brněnská společnost Merlin People, jejímu otevření bude předcházet zásadní investice. Město za ni zaplatí až 13 milionů korun, investor náklady na interiér či kuchyňskou část odhadl na šest milionů korun, řekli zástupci města.

"Restaurace Městského domu už přes dva roky zeje prázdnotou. Pro Přerovany je to zásadní téma, dlouhodobě se nám nedařilo najít zájemce. Bylo tady několik pokusů, vždy to skončilo kvůli ekonomické situaci a zřejmě nízké poptávce ze strany obyvatel. Ta situace se nyní mění, svou roli hraje i to, že se Přerov stává zajímavým místem pro investory a podnikatele," uvedl primátor Petr Vrána (ANO).

Restaurace s kapacitou 130 míst by měla být otevřena po zásadních stavebních úpravách v polovině roku 2026. Radnice zde chystá v nejbližší době například opravu vzduchotechniky a výměnu otopného systému. "Městský dům potřebuje zásadní investice i co se týče samotné restaurace, jednání nebyla jednoduchá. Město Přerov provede výměnu inženýrských sítí, sanity a stavebních částí," doplnil náměstek Miloslav Dohnal (ODS).

Budoucím nájemcem by se měla stát brněnská společnost Merlin People. "Přerov jsme začali po gastronomické stránce vnímat tak, že by se měl nadechnout, hledali jsme vhodné prostory. Restaurace Městského domu chátrá především po technické části, má něco za sebou a potřebuje zásadní změnu, vidíme zde však velký potenciál. Chtěli jsme vytvořit místo, kde bychom navázali na nějakou tradici," řekl dnes novinářům zástupce společnosti Radek Fryšták.

Restaurace by po proměně měla mít v přední části podobu pivovarské hospody, následovat bude restaurační prostor, cílem provozovatele bude také obnažit kuchyni a práci kuchaře pro hosty, chybět nebude ani uzavíratelný salonek. Přemění se i vizáž restaurace, které bude dominovat dřevo, moderní prvky, na zdech se bude odrážet historie regionu. Nést by měla název Měšťák, v nápisu se odráží obrys mamuta i vlna z řeky Bečvy.

Restaurace by se měla podle plánů otevřít v polovině příštího roku, půjde o druhé nové gastronomické zařízení na náměstí TGM. V témže roce by měla být již v provozu také kavárna ve zrekonstruované budově Emos.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály