Nevíte si rady ohledně dodávky energií? Pomůže vám SOS poradna města Hranice

Dodávky energie a problémy spojené s ní jsou velkým tématem mnoha domácností. Bohužel ne tématem zrovna šťastným. Město Hranice se rozhodlo společně se Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska občanům pomoci. Zřídilo bezplatnou SOS poradnu, na kterou se může obrátit každý, kdo si neví rady.

Vysoké ceny, ukončení činnosti se současnými dodavateli, podezřelé nabídky zprostředkovatelů energií či spousta nesrozumitelných smluv a nekorektního jednání ze strany dodavatelů. To je pouze hrstka možných problémů, se kterými se většina v dnešní době potýká. Město Hranice se rozhodlo podat pomocnou ruku.

Se Sdružením obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, z. s., který sídli i v Olomouci, spolupracuje město už od roku 2015. Sdružení zřídilo, po domluvě s městem, bezplatnou poradnu, která může občanům pomoci.

Poradna sídlí na zámku v přípravně obřadní síně. Funguje každou první středu v měsíci od jedné do pěti hodin. Příchozí se mohou přímo na místě nebo telefonicky obrátit na školeného poradce, který se jim bude snažit pomoci a poradit při řešení svých spotřebitelných problémů nejen z oblasti energií.

Na místě jsou k dostání informační letáky a brožury zaměřené na různé okruhy problémů a právních témat.

K dispozici je také poradenská linka, kterou mohou spotřebitelé využívat mimo návštěvní dobu v průběhu měsíce na telefonním čísle 607 398 511.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály