Nebezpečí po povodních přetrvává. Padají stromy, znečištěné jsou i řeky

Od povodní uteklo už několik týdnů, i tak se ovšem stává, že se v zaplaveném území vyvracejí a padají stromy. A nejde jen o místa v Litovelském Pomoraví, děje se to i v přítocích a v navazujícím území. Na nebezpečí úrazu upozorňuje i město Olomouc.

 „Nechceme vydávat opatření obecné povahy zakazující vstup do lesa a znemožňující procházky podzimní přírodou, ale upozorňujeme, že v lokalitách ovlivněných rozsáhlým podmáčením terénu by lidé měli omezit pohyb mimo cesty a stezky,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí olomouckého magistrátu Petr Loyka, který také nedoporučuje parkovat u vodních toků auta pod vzrostlými stromy.

Rizikový může být i kontakt s vodou v řece, protože některé kanalizace a čistírny odpadních vod v povodní postižených oblastech jsou poškozené. „Do řek se tak prostřednictvím nevyčištěné odpadní vody dostávají fekálie i nebezpečné látky,“ dodal Loyka.

Úhyn ryb i nemocí

„Při klesajícím průtoku Moravy je to viditelnější a nezastírám, že mám obavu o řeku i její největší bohatství. V Olomouci žije až dvacet osm druhů ryb, máme tu raky, škeble, velevruby, což je nenahraditelná skupina živočichů,“ upozornil Loyka.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály