Na kraji proběhla konference, řešila se problematika bezdomovectví

Hejtmanství Olomouckého kraje spolu s městem Olomouc uspořádalo konferenci, kde se řešila problematika bezdomovectví. Konference se uspořádala na popud Komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí Rady Olomouckého kraje.

„Cílem tohoto setkání bylo zmapovat a shromáždit dostatečné množství informací o situaci lidí bez domova na území Olomouckého kraje. Zároveň jsme hledali taková opatření, která mohou zmírnit negativní projevy v souvislosti s touto skupinou lidí směrem ke zbytku společnosti, včetně podnětů k legislativním změnám. Při řešení tohoto sociálního problému považuji za důležité hledat rovnováhu mezi prevencí a represí,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Ivo Slavotínek.

Účastníci konference dospěli k závěru, že je potřeba změnit systém. Stávající legislativa je nedostačující a potřebuje upravit nebo úplně změnit. Dalším nápadem je vytvoření pozice koordinátorů, kteří by vstoupili do života bezdomovců.

„Jakým způsobem by takoví koordinátoři řešili jednotlivé případy, to už musí vyplynout z odborné debaty. V každém případě není možné, aby se odpovědnost za problémové lidi bez domova stále házela na starosty nebo městskou či státní policii. Oni nemají žádnou pravomoc zasáhnout do života této skupiny, mohou jen eliminovat jejich případné nežádoucí chování v rámci stávajících zákonů,“ řekl Jiří Hübner, člen Komise pro prevenci kriminality a drogových závislostí Rady Olomouckého kraje.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály