My tři králové jdeme k vám... Štěstí a zdraví povinšuje hejtman, primátor i biskup

Zatímco malí i velcí koledníci vycházejí na tříkrálovou koledu v městech a obcích po celé republice, olomouckou tříkrálovou sbírku zahájí králové z nejvyšších místních úřadů. Králové v podání hejtmana Olomouckého kraje, primátora Olomouce a pomocného biskupa vyrazí na koledu v pátek 5. ledna.

Hejtman Olmouckého kraje Josef Suchánek společně s primátorem Miroslavem Žbánkem a biskupem Josefem Nuzíkem se nejdříve pokloní Ježíškovi v jeslích v katedrále sv. Václava, a pak se vydají na koních městem. Od katedrály půjde průvod na koledu do Arcibiskupského paláce, na rektorát Univerzity Palackého a na olomouckou radnici. Průvod doprovodí sbor opery a operety Moravského divadla Olomouc, a tak si místní mohou poslechnout také tříkrálové zpěvy.

Poté proběhne před radnicí na Horním náměstí tříkrálový program za účasti tří králů, zpěváků moravského divadla, ale i žáků Základní školy sv. Voršily v Olomouci a dětí z Mateřské školy Ovečka. Tříkrálová mise koledníků bude zakončena v Červeném kostele,“ uvedla mluvčí Charity Olomouc Eva Štefková.

Tříkrálová sbírka vznikla právě v Olomouckém kraji, dnes jde o největší pravidelnou dobročinnou akci v České republice.V roce 2024 podpoří Charita z výtěžku Tříkrálové sbírky provoz ordinace praktického lékaře a psychiatra pro lidi v nouzi, rozvoj a opravu zázemí služeb pro lidi s duševním onemocněním, rekonstrukci Domova sv. Kosmy a Damiána pro lidi v nouzi se sníženou soběstačností a rozvoj Centra materiální pomoci. Část výtěžku bude věnovaná na rychlou finanční pomoc osobám v nouzi na Olomoucku, kterým hrozí sociální propad, sdělila zástupkyně ředitele Charity Olomouc Barbora Cigánková.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály