Bude mít Jeseník výjezdovou základnu? Město chce zlepšit kvalitu zdravotnické péče v regionu

Město Jeseník chce novou výjezdovou základnu ve Zlatých Horách. Důvodem je zhoršení dojezdové doby záchranné služby. Město tak chce zlepšit dostupnost a kvalitu zdravotnické péče v regionu.  

Město Jeseník požádalo Radu Olomouckého kraje o zřízení výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje (ZZS OK). Podle starostky města Zdeňky Blišťanové (Jeseník srdcem) se jedná o opětovnou žádost, kterou Rada v minulosti nepřijala. 

Snahou Jeseníku je zlepšit dojezdovou dobu záchranky. „Vzhledem k výrazné zahuštěnosti silničního provozu se dojezdový čas z Jeseníku za posledních 12 let prodloužil zhruba o pět minut (přibližně na 22 minut),“ vysvětlil emeritní ředitel Územního odboru Jeseník ZZS OK Vojtěch Gedeon.  

Záchrannou službu ve Zlatých horách momentálně zastupuji místní dobrovolní hasiči, a to i pod vedením praktického lékaře. Ti ale mohou pouze podávat základní restituci. Zastoupit záchrannou službu může i posádka z Vrbna pod Pradědem: „Existuje sice mezikrajská smlouva mezi Olomouckým a Moravskoslezským krajem o využití posádky ve Vrbně pod Pradědem vzdáleném dvacet kilometrů, v praxi ale tato spolupráce není dostatečně efektivní,“ vysvětlila Blišťanová.

Nová základna ZZS vznikla nedávno mimo jiné i v Kojetíně. Vybudování nového distribučního centra Amazonu totiž přineslo zvýšení koncentrace lidí a přetížení dopravního provozu.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály