Bude mít Jeseník výjezdovou základnu? Město chce zlepšit kvalitu zdravotnické péče v regionu

Město Jeseník chce novou výjezdovou základnu ve Zlatých Horách. Důvodem je zhoršení dojezdové doby záchranné služby. Město tak chce zlepšit dostupnost a kvalitu zdravotnické péče v regionu.  

Město Jeseník požádalo Radu Olomouckého kraje o zřízení výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje (ZZS OK). Podle starostky města Zdeňky Blišťanové (Jeseník srdcem) se jedná o opětovnou žádost, kterou Rada v minulosti nepřijala. 

Snahou Jeseníku je zlepšit dojezdovou dobu záchranky. „Vzhledem k výrazné zahuštěnosti silničního provozu se dojezdový čas z Jeseníku za posledních 12 let prodloužil zhruba o pět minut (přibližně na 22 minut),“ vysvětlil emeritní ředitel Územního odboru Jeseník ZZS OK Vojtěch Gedeon.  

Záchrannou službu ve Zlatých horách momentálně zastupuji místní dobrovolní hasiči, a to i pod vedením praktického lékaře. Ti ale mohou pouze podávat základní restituci. Zastoupit záchrannou službu může i posádka z Vrbna pod Pradědem: „Existuje sice mezikrajská smlouva mezi Olomouckým a Moravskoslezským krajem o využití posádky ve Vrbně pod Pradědem vzdáleném dvacet kilometrů, v praxi ale tato spolupráce není dostatečně efektivní,“ vysvětlila Blišťanová.

Nová základna ZZS vznikla nedávno mimo jiné i v Kojetíně. Vybudování nového distribučního centra Amazonu totiž přineslo zvýšení koncentrace lidí a přetížení dopravního provozu.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály