Má se dobře a chtěl to nějak vrátit. Podnikatel věnoval dar dětské klinice

Devět monitorů vitálních funkcí včetně centrální monitorovací stanice může nově využívat Hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Je to díky štědrému daru, který věnoval FN Olomouc Jiří Marák a jeho společnost MB Tool. Monitory mají bezmála hodnotu jednoho milionu korun.

Monitory vitálních funkcí slouží pro sledování základních a rozšířených životních funkcí dětských pacientů. Monitorované parametry jsou přenášeny na centrální stanici, která obstarává celkový monitoring všech pacientů na oddělení. Dodávku systému v hodnotě 999 944 korun včetně DPH realizovala firma S&T Plus.

Zakoupené monitory IntelliVue X3 značky Philips jsou navrženy pro snadné použití u pacientů na jednotkách intenzivní péče i během přepravy napříč nemocnicí, a to díky svému kompaktnímu řešení. Monitory jsou z odolného materiálu přizpůsobeného provozu v intenzivní péči. Základní monitorované parametry jsou EKG, saturace, měření neinvazivního tlaku a dechová křivka. Díky monitorům je možné sledovat aktuální životní funkce pacienta a zajistit tak jeho bezpečnost.

"Společnost MB Tool, kterou vlastním, má více než šest set zaměstnanců a díky těmto lidem i zemi, v níž žiji a podnikám, se mám dobře. Cítil jsem potřebu to tomuto státu a jeho občanům nějak vrátit, proto tento dar směřoval do státní nemocnice. Jsme prostějovská firma, takže jsem logicky zvolil Fakultní nemocnici Olomouc," říká dárce pan Jiří Marák.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály