Inspektoři odhalili množírnu psů. Téměř čtyřicet psů bylo v nevhodných podmínkách

Množírnu s bezmála čtyřmi desítkami psů chovanými v nevhodných podmínkách odhalili inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v Rapotíně na Šumpersku. SVS už podala šumperské radnici návrh na odebrání všech psů z tohoto chovu a jejich umístění do náhradní péče.

"Zároveň jsme podali policii oznámení pro podezření z trestného činu týrání zvířat," řekl dnes mluvčí SVS Petr Vorlíček. Inspektoři SVS z Olomouckého kraje kontrolu u chovatele psů v Rapotíně provedli na základě obdrženého podnětu. "Ve zcela nevhodných podmínkách zde dotyčný choval nejméně 36 psů, z toho 12 štěňat. Jednalo se o jedince plemene šarpej, jeho křížence a také křížence boloňského psíka," uvedl Vorlíček.

Psi byli nesocializovaní, vystrašení a bázliví. "Zalézali do úkrytů a jejich přesný počet neznal ani sám chovatel. Téměř všichni psi trpěli dermatitidou, někteří měli ztrátu osrstění, lysá místa, chronické změny na kůži a výtoky z očí. Psi byli chováni v domě a venkovních prostorech plných předmětů, o které se mohli poranit či je pozřít," řekl Vorlíček.

U 17 psů starších šesti měsíců chovatel v Rapotíně nedoložil platnou vakcinaci zvířat proti vzteklině, 12 psů nebylo označeno čipem. Chovatel podle Vorlíčka neplnil ani další povinnosti vyplývající z legislativy. "Neměl chov nahlášený, přestože se v něm nacházely více než tři feny. Nevedl ani takzvané evidenční listy vrhů," dodal Vorlíček.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály