Hygienici: Nemocnost v Olomouckém kraji za uplynulý týden mírně klesla

Počet lidí s akutními respiračními onemocněními v Olomouckém kraji za uplynulý týden mírně klesl. Hygienici nyní evidují 1464 případů na 100 tisíc obyvatel, o týden dříve jich bylo 1469. Sdělila to mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Ubylo také onemocnění chřipkou a klesl i počet případů covidu-19. Hygienici přesto nabádají k dodržování preventivních opatření.

Nejvyšší nemocnost je nyní hlášena v okrese Olomouc, kde na 100.000 obyvatel připadá 1750 lidí s akutními respiračními onemocněními. Nejnižší nemocnost hygienici evidují v okrese Šumperk (974) . "Nejvíce nemocných je zaznamenáno ve věkové skupině do pěti let, nejnižší ve věkové skupině nad 65 let," uvedla Koutná. V porovnání s předchozím týdnem klesl počet případů onemocnění s klinickým obrazem chřipky o 47 procent. Na 100 tisíc obyvatel připadá 33 případů chřipky. K pátku 25. října nebyl v kraji nahlášen žádný závažný případ chřipky vyžadující intenzivní péči v nemocnici.

V uplynulém týdnu bylo v Olomouckém kraji evidováno 368 nových případů onemocnění covidem-19, v mezitýdenním srovnání o 137 případů méně. Nejvíce případů bylo nahlášeno v okrese Olomouc (166), následuje Prostějov (74), Přerov (67), Šumperk (55) a Jeseník (šest). "K dnešnímu dni nemáme hlášen žádný hromadný výskyt tohoto onemocnění," podotkla Koutná.

Hygienici přesto apelují, aby lidé dodržovali preventivní opatření a případné onemocnění nešířili. V souvislosti s příchodem sezony akutních respiračních infekcí doporučují dodržování hygieny, izolování se při příznacích onemocnění a posilování imunity. Poukazují také na to, že nejdůležitějším nástrojem proti závažnému onemocnění covidem-19 a chřipkou je očkování. Nejvhodnější doba pro očkování proti covidu-19 i chřipce je od září do listopadu, dodala Koutná.

Výskyt akutních respiračních infekcí v Olomouckém kraji překročil epidemický práh podle hygieniků v první polovině října, některé nemocnice kvůli tomu zpřísnily režim návštěv a na řadě oddělení vyhlásily zákaz návštěv, aby před nákazou ochránily pacienty a zdravotnický personál.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály