Hladina klesá, v postižených oblastech se uklízí. Kam vrátit písek?

Zhruba čtyři sta tun písku je v lokalitách ohrožených povodní. Pytle s již nepotřebným pískem bude možné vrátit v bývalých neředínských kasárnách příští týden. Návrat písku budou v příštím týdnu organizovat Technické služby města Olomouce. Do té doby by měly být uloženy tak, aby nebránily průjezdu na městských komunikacích.

Tam, kde opadla voda, se komunikace znovu otevírají. „Dnes ráno jsme otevřeli pro dopravu ulici U Rybářských stavů, která je již průjezdná. Keplerova ulice je průjezdná od dnešního poledne, avšak se s níženou rychlostí,“ komentoval situaci primátor Miroslav Žbánek.

Podle tajemníka krizového štábu Jana Langra probíhá úklid komunikací. Hasiči dále čerpají vodu, kde je to potřeba, a během včerejška vydali obyvatelům Chomoutova vysoušeče ze Státních hmotných rezerv.

„Po vyčištění by se měla otevřít i olomoucká náplavka, ale rozhodnout o tom musí správce toku, tedy Povodí Moravy,“ doplnil Langr.

Povodňová komise dnes ráno odvolala II. stupeň povodňové aktivity. Nadále však zůstává v platnosti stav nebezpečí, vyhlášený hejtmanem Olomouckého kraje. Lidé, kteří chtějí s úklidem pomoci, by se měli obrátit na dobročinné organizace, nebo se přihlásit na odboru sociálních věcí olomouckého magistrátu, aby byli nasměrováni do potřebných lokalit a konkrétních domácností.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály