Hejtman žádá vládu o prodloužení stavu nebezpečí. Mohl by tak trvat do 12. prosince

Stav nebezpečí aktuálně platí na území Jesenicka a Šumperska. Hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) požádal vládu o jeho prodloužení kvůli efektivnější obnově zasažených území. Pokud vláda prodloužení schválí, bude stav nebezpečí trvat až do 12. prosince.

„Důvodem žádosti je řešení rozsáhlých následků povodní ze září letošního roku. V nejvíce postižených lokalitách stále nejsou obnoveny základní prvky infrastruktury, často fungují pouze provizorně,“ uvedl po jednání krizového štábu hejtman.

Stav nebezpečí podle kraje umožňuje rychlejší a efektivnější odstraňování povodňových škod, ale také obnovu infrastruktury. „Jednodušší bude také využití armády a její techniky, vyčištění obcí od povodňového odpadu a naplavenin a obnova silničního a vodního hospodářství,“ vysvětlila mluvčí Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Žádost o prodloužení stavu nebezpečí zaslal hejtman Okleštěk, který do funkce vstoupil ke konci října, na základě podnětů od vedení měst Šumperk a Jeseník, ale také z podniku ČEZ Distribuce. Ta pracuje na obnově poničené energetické infrastruktury. O prodloužení stavu nebezpečí až do 12. prosince bude jednat vláda.

Původní stav nebezpečí byl vyhlášen od 14. září do 13. října pro celý Olomoucký kraj. Poté došlo k jeho prodloužení až do 12. listopadu pro území obcí s rozšířenou působností Jeseník a Šumperk.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály