Druhá šance pro věci i pro nakupující. V Moravském Berouně se otevřelo re-use centrum

Pro někoho odpad, pro druhého poklad. Tak by se dal shrnout koncept re-use center, které postupně vznikají ve sběrných dvorech v kraji. Po re-use centrech v Olomouci, nebo Hranicích, teď jedno otevřelo i v Moravském Berouně na Olomoucku.

Re-use centrum funguje tak, že lidé přinesou věci, které už se jim doma nehodí, ale přesto si ještě druhou šanci zaslouží. Tak se taky jmenuje samotné berounské re-use centrum Druhá šance, které se nachází v areálu sběrného místa na Libavské ulici. Otevřeno je každou středu od 8 do 11 hodin a odpoledne od 12 do 15 hodin.

A co je možné přinést? Malý nábytek včetně zahradního, nádobí, dekorace do domácnosti, nářadí, nebo kufry, kočárky, hračky. Věci ale musí být čisté, použitelné a nečalouněné. Re-use centrum naopak vůbec nepřijímá elektrospotřebiče.

Zatímco někdo se odnosem nepotřebných věcí do re-use centra zboží zbavuje, pro druhého se může stát věc potřebnou, a tak si ji v re-use centru vyzvedne. Velké re-use centrum se nedávno otevřelo také v Olomouci na Sadovém náměstí, kde chvíli sloužilo i jako sklad materiální pomoci po povodních.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály