Druhá šance pro věci i pro nakupující. V Moravském Berouně se otevřelo re-use centrum

Pro někoho odpad, pro druhého poklad. Tak by se dal shrnout koncept re-use center, které postupně vznikají ve sběrných dvorech v kraji. Po re-use centrech v Olomouci, nebo Hranicích, teď jedno otevřelo i v Moravském Berouně na Olomoucku.

Re-use centrum funguje tak, že lidé přinesou věci, které už se jim doma nehodí, ale přesto si ještě druhou šanci zaslouží. Tak se taky jmenuje samotné berounské re-use centrum Druhá šance, které se nachází v areálu sběrného místa na Libavské ulici. Otevřeno je každou středu od 8 do 11 hodin a odpoledne od 12 do 15 hodin.

A co je možné přinést? Malý nábytek včetně zahradního, nádobí, dekorace do domácnosti, nářadí, nebo kufry, kočárky, hračky. Věci ale musí být čisté, použitelné a nečalouněné. Re-use centrum naopak vůbec nepřijímá elektrospotřebiče.

Zatímco někdo se odnosem nepotřebných věcí do re-use centra zboží zbavuje, pro druhého se může stát věc potřebnou, a tak si ji v re-use centru vyzvedne. Velké re-use centrum se nedávno otevřelo také v Olomouci na Sadovém náměstí, kde chvíli sloužilo i jako sklad materiální pomoci po povodních.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály