Demolice budov na Kopečku uvolní místo zahradě i nové zastávce. Jak bude vypadat?

Projekt relaxační zahrady u Hospice na Svatém Kopečku, na kterou se skládají Olomoučané, dostává jasné obrysy. Dnes dojde k demolici několika budov, které otevřou výhled do zahrady.

Ve středu by měly zmizet budovy bývalé trafiky, hasičské zbrojnice, čekárny MHD a přilehlé budovy. Přijíždějícím návštěvníkům ve směru od Olomouce se tak otevře pohled na hospic a baziliku na Svatém Kopečku.

Budovy uvolní místo novému projektu, demolice ale také přispěje k řešení autobusové zastávky, která by se měla přesunout do místa u restaurace U Macků. Podle vyjádření Komise městské části Svatý Kopeček Rada města Olomouce na březnovém zasedání podpořila přesun zastávky v souvislosti s otevřením prostoru zahrady hospice pro veřejnost. To je také záměr organizátorů veřejné sbírky na realizaci relaxační zahrady.

Řekla jsem si, že když se národ mohl dvakrát složit na Národní divadlo, proč by Olomoučané nemohli dopřát klientům hospice důstojnou zahradu? Navíc zkultivujeme celý prostor na Kopečku, který nebude jen pro klienty a jejich rodiny ale bude sloužit jako terapie pro všechny návštěvníky,“ řekla pro Olomoucký Report za organizátory Věra Zukalová, která se spolkem Dobré místo pro život projekt Otevřeme zahradu připravila.

Spolek už zveřejnil také vizualizace návrhu, jak bude výsledek vypadat. Kdy se zahrada otevře, záleží na příspěvcích příznivců. Celý projekt je totiž financován pouze z peněz sbírky.

V první fázi zrekonstruujeme terasu, pak vybudujeme výtah, následně zahradu, v další fázi přijde na řadu objekt a všechno to bude záležet na zdrojích, které se podaří získat,“ dodala k projektu Zukalová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály