ANKETA: Velkoplošné malby v ulicích? Co si myslí občané?

O velkoplošných malbách se pro Olomoucký Report rozepsala v komentáři historička umění Martina Mertová. Teď jsme se zeptali na názor a pohled občanů Olomouce.

Šárka, 20 let

Zaregistrovala jsem jen ty na kolejích zatím a líbí se mi to hodně. Na kolejích je fajn, že to oživí prostředí. Lidi ví, že tam bydlí mladý lidi. My bydlíme na Generála Svobody a tam jsou dvě budovy úplně stejný, jenom ty malby je odlišují. Díky tomu víme, do jakého vchodu jít. (smích)

Jana Skoková, 20 let

Líbí se mi. Je to super nápad a ti, co to dělají, jsou moc šikovní. Ty malby jsou hezké.

Natálie, 22 let

Je to fajn. U Eska (S-klub, pozn. red.) mi to přijde hezký, je to zajímavější a k tomu klubu to patří. Fialová malba u Okresního soudu mi tam moc nesedí. Ve městě se mi to asi úplně nelíbí. Záleží, kde to je.

Richard, 25 let

Já jsem absolutně pro. Mnohem lepší než mít jen holou zeď s jednou barvou, tak to trochu oživit to prostředí a udělat ho komfortnější pro lidi. Nejen tím, že je tam nějaká lavička, ale že tam je i pěkná malba.

Gabriela Dřímalková, 24 let

Mně se to líbí, je to takový zpestření toho venku. Lepší než holá zeď. Hodně se mi líbí malba u tržnice.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály