V první sedmičce je kino Metropol. Olomoucké kino připravilo několik novinek

Poslední klasické kino v Olomouci se podle statistik Unie filmových distributorů (UFD) stal v roce 2024 sedmým nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v České republice. Co do průměrné návštěvnosti se vyšplhalo dokonce na druhou příčku. Na letošní rok připravuje Metropol hned několik modernizací.

V loňském roce 2024 proběhlo v Metropolu celkem 776 filmových představení, která přilákala bezmála 59 tisíc diváků. S těmito čísly se ve statistice UFD umístilo v loňském roce na sedmé příčce mezi všemi jednosálovými kiny v republice.

V průměru do našeho kina přijde na filmové představení 75 diváků. Lépe na tom je v celém Česku jen pražské kino Aero,“ potvrdila programová vedoucí kina Sabina Hermochová fakt, že v průměrné návštěvnosti se olomoucký Metropol drží na pomyslné republikové stříbrné příčce.

Oproti loňsku, kdy jsme byli až 20., je to velký skok. Celkově máme letos na kinařině o deset tisíc diváků více a zároveň se nám podařilo překonat i rekordní předcovidový rok 2019,“ doplnila Hermochová. V kině Metropol probíhají už několik let také divadelní představení, koncerty a další alternativní program, který do těchto statistik není započítán.

Nové sedačky i web

Diváci si už mohli všimnout nových sedaček, které jsou nyní barevně odlišené tak, aby tvořili logo kina Metropol. „Je to závazek mít takto věrné publikum. Snažíme se proto neustále jít s dobou a postupně modernizovat náš provoz. V průběhu loňského roku jsme proto svépomocí zrepasovali všech 530 sedaček v sále, které si po téměř čtvrt století zasloužily kompletní přečalounění,“ dodala Hermochová.

Změny průběžně probíhají i ve foyer kina, kde nově vznikl druhý bar, který slouží jako pomocný při vyprodaných divadelních, ale i filmových představeních. Změnou prošel i e-shop kina, kde kino nabízí své upomínkové předměty a dárkové poukazy.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Na Sovinec se nedostanete. Obsadili jej herci
    Kultura

    Na Sovinec se nedostanete. Obsadili jej herci

    Hrad Sovinec zůstane o víkendu pro návštěvníky zavřený. Natáčí se tam totiž nová verze pohádky o Zlatovlásce. Mezi herci, kteří už na místě natáčí, je Marek Lambora, nebo Ján Jackuliak.

  • Central se otevírá, láká na divadlo i koncerty. Podívejte se dovnitř
    Kultura

    Central se otevírá, láká na divadlo i koncerty. Podívejte se dovnitř

    Po dvaceti letech se veřejnost opět podívá do kina Central. Nově zrekonstruovaný areál jako součást Muzea umění Olomouc (MUO) se otevře širokému publiku už v příštím týdnu během komentovaných prohlídek.

  • Kapela O5 a Radeček nahraje další vánoční koledu. Chystá se i na Českého slavíka
    Kultura

    Kapela O5 a Radeček nahraje další vánoční koledu. Chystá se i na Českého slavíka

    Šumperská kapela O5 a Radeček stejně jako v předchozích letech nahraje nové zpracování jedné z vánočních koled. Tentokrát si vybrala poprvé jiné hory než Jeseníky a pozvala na natáčení širokou veřejnost. Ondřej Polák pro Olomoucký Report odtajnil název koledy, důvody, proč si vybrali zrovna natáčení na Lysé hoře v Beskydech a pozval k hlasování v Českém slavíkovi.

Seriály