V motivu anděla je zajímavá symetrie, říká malířka Macků. V Olomouci bude mít vernisáž

Kouzelná moc andělů, takový titul nese plánovaná výstava malířky Václavy Macků. „Andělé jsou neuchopitelní, výtvarně a vizuálně zvláštní,“ vysvětluje svůj zájem o bytosti mezi nebem a zemí Macků. Do Olomouce se východočeská malířka se svým dílem vrací po čtyřech letech, a opět bude vystavovat v galerii Labyrint.  

Podle Macků, která své obrazy bude komentovat při vernisáží ve středu 7. prosince, se člověk k věcem mezi nebem a zemí vztahuje ve chvílích, kdy mu je nejhůře. Právě tehdy se oprostí například od elektroniky a technologií, které vnímání tohoto světa přikrývají. „Člověk kolem sebe dnes vidí mnoho špatného a snaží se z toho nějakým způsobem uniknout,“ popisuje Václava Macků s tím, že ji motiv anděla baví také z výtvarného hlediska. „Je v něm zajímavá symetrie, kterou se snažím zasazovat do přírody. Beru to jako výtvarně a vizuálně zvláštní věc, andělé jsou neuchopitelní,“ dodává.  

Na obrazech východočeské malířky se v posledních letech motiv anděla objevuje v personalizované podobě. „Takto jsem anděly zobrazovala v posledních letech, potřebovala jsem si projít obdobím, kdy jsem je propojovala s člověkem,“ popisuje malířka a dodává, že se chce nadále ubírat abstraktním směrem. K malbě obrazů navíc Václava Macků ve svém ateliéru využívá osobitou techniku, kterou si sama během let vyvinula. „Kombinuji tempery a olej, což se zdánlivě nedá, ale mně se to daří,“ vysvětluje Macků.

Své obrazy malířka představí ve středu 7. prosince při vernisáží v olomoucké galerii Labyrint od 17 hodin.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály