Pulp Fiction a Amadeus na stříbrném plátně? Metropol připravuje lahůdky

Olomoucké kino Metropol kromě premiér chystá na tento podzim také filmové lahůdky. Mezi nimi jsou hned dvě filmové klasiky, které budou k vidění v říjnu. Pulp Fiction: Historky z podsvětí a Formanova Amadea uvidí diváci díky jejich kulatým výročím. S Olomouckým Reportem nyní mohou dva z vás vyhrát po dvou vstupenkách na libovolnou projekci. Soutěž byla ukončena.

Pouze na dvě exkluzivní projekce se do kina Metropol vrací kultovní klenot Pulp Fiction: Historky z podsvětí režiséra Quentina Tarantina. "Film uvedeme u příležitosti 30. výročí od premiéry v nové 4K remasterované verzi v sobotu 19. října a úterý 22. října," uvedlo kino Metropol k projekci kultovního filmu s Samuelem Lee Jacksonem a Johnem Travoltou v hlavních rolích. Pulp Fiction letos slaví 30 let od premiéry.

Dalším kusem je snímek Amadeus režiséra Miloše Formana. Osmi Oscary oceněný film českého režiséra a současně jeden z nejlepších filmů historie bude k vidění na plátně kina Metropol už v sobotu 12. října, a to v exkluzivní projekci z původního 35mm filmového pásu. Film Amadeus promítá kino Metropol u příležitosti 40. výročí od premiéry.

Soutěž byla ukončena v pátek 11. října.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Tři králové už jdou k vám. Odstartovala sbírka
    Kultura

    Tři králové už jdou k vám. Odstartovala sbírka

    V olomoucké arcidiecézi dnes symbolicky začala Tříkrálová sbírka 2026, tříkrálovým koledníkům požehnal olomoucký arcibiskup Josef Nuzík. Koledníci na některých místech vyrazí do terénu již tento pátek, v následujících dnech se do koledování zapojí tisíce dobrovolníků napříč regiony. Sbírka má dlouholetou tradici a kořeny má právě v olomoucké arcidiecézi, kde se pilotní ročník uskutečnil v roce 2000. Letošní výtěžek zde byl opět rekordní. Do kasiček dárci vložili zhruba 43 milionů korun, loni to bylo 40,9 milionu.

  • Olomouc má vlastní vánoční song. Poslechněte si jej
    Kultura

    Olomouc má vlastní vánoční song. Poslechněte si jej

    Symbolicky v předvečer letošních svátků vyšel nový singl Rozsvítíme stromy kapely Loco Poco. Píseň zachycuje jedinečnou atmosféru vánočních trhů v Olomouci a je hudebním pozváním ke zklidnění a setkávání.

  • FOTOREPORT: Kdo stojí na olomouckém orloji? Podívejte se s námi na unikát města
    Kultura
    FotoReport

    FOTOREPORT: Kdo stojí na olomouckém orloji? Podívejte se s námi na unikát města

    První zmínka o orloji na Horním náměstí pochází z roku 1519. Orloj byl ve středověku vybudován do severní části městské radnice, a tak jako radnice samotná, se po následující staletí několikrát měnil, aby držel s dobou. Po třicetileté válce na něj přidali podobizny sedmi svobodných umění. V roce 1898 byl starý astroláb nahrazen planetáriem. Tahle původní planisféra od vídeňského astronoma Fabriciho se dodnes zachovala, s průměrem 146 cm je jedním z největších dochovaných astrolábů na světě, dnes ji naleznete ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Nové planetárium je heliocentrický model se zvěrokruhem v pozadí. Největší změna však přišla po druhé světové válce.

Seriály