Předčítání z knih i koncert. Přerovská knihovna se zapojí do Noci literatury

Noc literatury se každoročně koná na podporu současné evropské literární tvorby. Po celé republice tak proběhne již 18. ročník. Letos se poprvé zapojí také Městská knihovna v Přerově.

Nevšední literární zážitky čekají návštěvníky už v pátek 20. září. Krom předčítání z úst zajímavých osobností bude připravený také rozmanitý doprovodný program. Na prostranství před knihovnou na Žerotinově náměstí bude tak možné zahlédnout dramatické představení studentů Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy.

„Milovníci dobrého čtiva se poté mohou těšit na ukázky z knih, předčítané paralelně v časech 18.30, 19 a 19.30 hodin na třech místech. V prostorách knihovny – konkrétně v půjčovně a v půdních prostorách - a v blízké kapli sv. Jiří. Program si návštěvníci mohou zpestřit poslechem autorské poezie mladého regionálního básníka Ondřeje Kočerhana či prohlídkou výstavy fotografií Martina Necida, zachycující zajímavá místa Olomouckého kraje,“ uvedla mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Celou noc literatury zakončí ve 20:30 v prostorách kaple sv. Jiří koncert přerovského smíšeného pěveckého sboru Veneris.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Tři králové už jdou k vám. Odstartovala sbírka
    Kultura

    Tři králové už jdou k vám. Odstartovala sbírka

    V olomoucké arcidiecézi dnes symbolicky začala Tříkrálová sbírka 2026, tříkrálovým koledníkům požehnal olomoucký arcibiskup Josef Nuzík. Koledníci na některých místech vyrazí do terénu již tento pátek, v následujících dnech se do koledování zapojí tisíce dobrovolníků napříč regiony. Sbírka má dlouholetou tradici a kořeny má právě v olomoucké arcidiecézi, kde se pilotní ročník uskutečnil v roce 2000. Letošní výtěžek zde byl opět rekordní. Do kasiček dárci vložili zhruba 43 milionů korun, loni to bylo 40,9 milionu.

  • Olomouc má vlastní vánoční song. Poslechněte si jej
    Kultura

    Olomouc má vlastní vánoční song. Poslechněte si jej

    Symbolicky v předvečer letošních svátků vyšel nový singl Rozsvítíme stromy kapely Loco Poco. Píseň zachycuje jedinečnou atmosféru vánočních trhů v Olomouci a je hudebním pozváním ke zklidnění a setkávání.

  • FOTOREPORT: Kdo stojí na olomouckém orloji? Podívejte se s námi na unikát města
    Kultura
    FotoReport

    FOTOREPORT: Kdo stojí na olomouckém orloji? Podívejte se s námi na unikát města

    První zmínka o orloji na Horním náměstí pochází z roku 1519. Orloj byl ve středověku vybudován do severní části městské radnice, a tak jako radnice samotná, se po následující staletí několikrát měnil, aby držel s dobou. Po třicetileté válce na něj přidali podobizny sedmi svobodných umění. V roce 1898 byl starý astroláb nahrazen planetáriem. Tahle původní planisféra od vídeňského astronoma Fabriciho se dodnes zachovala, s průměrem 146 cm je jedním z největších dochovaných astrolábů na světě, dnes ji naleznete ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Nové planetárium je heliocentrický model se zvěrokruhem v pozadí. Největší změna však přišla po druhé světové válce.

Seriály