Filharmonie na Andrově stadionu. Písně Michala Horáčka zazní za doprovodu hvězdných hostů

Olomouc se letos znovu stane místem jedinečné hudební události, která spojí sílu symfonické hudby s nesmrtelnými melodiemi české písňové tvorby. Fotbalový Andrův stadion se v pátek 6. června již potřetí promění v koncertní arénu pod širým nebem. Na pódiu se představí 50 hudebníků Moravské filharmonie Olomouc, kteří se propojí s předními osobnostmi české hudební scény a nabídnou divákům neopakovatelný hudební zážitek.

Dramaturgie festivalu zůstává věrná původnímu záměru – vyzdvihnout autorskou tvorbu a přinést divákům kvalitní hudbu. „Nejde o žádné cover verze, ale o skutečnou českou píseň,“ zdůraznila organizátorka festivalu Iveta Grónská. Básník a textař Michal Horáček přiveze do Olomouce svůj jedinečný hudební příběh Srdce jako kníže Rohan. Poprvé jej představí ve spojení s Moravskou filharmonií Olomouc, přičemž vyzdvihne čtyři dekády spolupráce s Michaelem Kocábem napříč hudebními žánry. Kocáb se postará o rock, šanson i zhudebněné básně.

Hosty večera budou Naďa Válová, držitelka ceny Anděl s nezaměnitelným hlasem, a operní pěvci Vojtěch Pelka a Vanda Šípová z Národního divadla, kteří zazpívají dvě árie. Speciálním hostem bude Ondřej Ruml, který v samostatném bloku představí i vlastní autorské písně.

Vedle Horáčkových skladeb zazní také šansonový repertoár Hany Hegerové, který přednese Renata Dössler. Na pódiu se objeví i Monika Absolonová a další hosté, včetně mladého Jaroslava Pokuty.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály