Zmizel zásilkový box. Zloději jej neuměli otevřít, tak si jej vzali celý

Policie minulý týden obvinila dva muže ve věku 32 a 37 let z pokusu o krádež a poškození cizí věci. Podle vyšetřovatelů se skutku dopustili ve středu v brzkých ranních i nočních hodinách v obci Mostkovice na Prostějovsku na ulici Generála Kraváka. Pokusili se vloupat do sběrného boxu zásilkové společnosti a následně jej odcizili, ale byli zadrženi přímo na místě činu.

“Obou skutků se dopustili minulý týden ve středu v obci Mostkovice na veřejném prostranství ulice Generála Kraváka. Po druhé hodině ranní se společnými silami pokusili vniknout za pomoci páčidla do sběrného boxu zásilkové společnosti,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ve 22 hodin téhož dne se na místo vrátili s dodávkou a rozhodli se celý box odcizit. Po vynaloženém úsilí se jim podařilo zařízení naložit a s lupem odjet. Zásahu policie ale neunikli – krátce po odjezdu jim cestu zatarasila policejní vozidla. Na výzvu se oba pachatelé vzdali a byli zadrženi za použití donucovacích prostředků.

Box obsahoval zásilky za téměř 140 tisíc korun

Při následném ohledání místa činu a prohlídce vozidla byl nalezen odcizený box se třemi zásilkami v hodnotě necelých 138 600 korun. Jedna další zásilka zatím nebyla oceněna. Škoda způsobená na boxu samotném byla vyčíslena na 140 000 korun.

Starší z dvojice byl již v minulosti odsouzen za stejný typ trestné činnosti prostějovským soudem, a to k podmíněnému trestu. Oba muži nyní čelí trestnímu stíhání na svobodě, které může v případě odsouzení vést až k pětiletému trestu odnětí svobody.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály