Žena kradla vánoční zboží, mladíci stolky z náměstí. Strážníci řeší víc krádeží

Rekordní počet krádeží řeší v letošním roce Městská policie Olomouc. Kromě zvyšujícího se počtu činů evidují strážníci i vyšší hodnotu kradených věcí. Jednu z krádeží zrovna překazili olomoučtí strážníci v sobotu nad ránem.

"V sobotu před šestou hodinou ranní byla na kamerovém systému spatřena trojice osob, které na Horním náměstí odnáší stolky určené k pohoštění. Po příjezdu našich hlídek na místo byli kontaktováni tři mladíci, kteří se doznali k tomu, že chtěli stolky odcizit a už si je nakládali do auta," informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Mladíci stolky vrátili na původní místo a každý z nich odešel navíc s pokutou. Jak strážníci evidují, v poslední době dochází ke krádežím čím dál častěji. Mluvčí MP Olomouc také mluví o zvyšující se hodnotě kradených věcí.

"Pro ilustraci můžeme uvést příklad z pátečního večera, který se odehrál v nákupním centru na ulici Pražská. Zde si v jednom z obchodů starší žena uschovala pod oblečení zboží s vánoční tématikou za téměř 1 800,- korun," uvedl Čunderle.

Ženu ale zpozorovala ostraha, zavolala hlídku městské policie a strážníci ženě uložili pokutu.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály