VIDEO: Zamkl se v kamionu a odmítal kontrolu. Celníci u řidiče našli 12 tisíc litrů alkoholu

Téměř 12 tisíc. Tolik litrů nezdaněného alkoholu převážel cizinec, kterého zastavila Celní správa během kontrolní akce zaměřené na zboží, které podléhá spotřební dani či celním poplatkům.

Hlídka řidiče vyrušila z poklidné jízdy na dálnici D35, a to v momentě, kdy nákladní vozidlo mířilo po hlavním tahu směrem na Ostravu. Po zastavení kamionu se uvnitř nacházel pětašedesátiletý muž běloruské národnosti. V rámci běžné celní kontroly vyzvali příslušníci celní správy řidiče k zpřístupnění nákladového prostoru,“ informoval mluvčí Celní správy pro Olomoucký kraj David Kubenz.

Bělorus s celníky odmítal spolupracovat a zamkl se ve vozidle. Podle mluvčího začínal být agresivní, ale poté, co jej celníci upozornili na možné použití donucovacích prostředků, svolil k prohlídce.

Důvody řidičova agresivního postoje byly posléze více než jasné. Uvnitř dopravního prostředku totiž celníci nalezli téměř 12 tisíc litrů alkoholu bez řádných dokladů. Předběžný daňový únik byl stanoven na částku přesahující 2 miliony korun. Vzhledem k možnému vysokému daňovému úniku bylo řidiči zajištěno dle zákona o spotřebních daních nejen veškeré přepravované zboží, ale i samotný dopravní prostředek,“ popsal Kubenz.

Řidiči hrozí propadnutí zboží i kamionu ve prospěch státu, pokud se podezření z nelegální přepravy alkoholu prokáže.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály