Za pervitin hlídala děti. Policie dopadla dealerku z Prostějovska

Policisté dopadli šestatřicetiletou ženu z Prostějova podezřelou z rozsáhlé distribuce drog. Podle kriminalistů pervitinem ve městě zásobovala narkomany od září roku 2023 do letošního dubna. Drogu prodávala, ale i směňovala za potraviny nebo protislužbu, která se týkala hlídání dětí. Při domovní prohlídce policisté našli nejen zbytky pervitinu, ale i rozemleté části antibiotik, které obviněná smíchala s ibalginem. Látku poté údajně prodávala jednomu z uživatelů jako pervitin. ČTK o tom dnes informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

"Pervitin mezi prostějovské uživatele distribuovala minimálně od září roku 2023 do začátku dubna roku letošního. K pravidelným odběratelům patřilo přinejmenším osm osob, kterým drogy prodávala v různém množství a za různé ceny. Jednomu z nich prodala od letošního ledna do konce března asi ve třiceti případech pervitin za částku nejméně 25 tisíc korun. S jinými návykovou látku směňovala za potraviny a například i za protislužbu, která se týkala hlídání dětí a za pomoc v domácnosti," uvedla policejní mluvčí Zajícová.

Ženu policisté zadrželi minulý týden. Obvinili ji z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Stíhaná je na svobodě, hrozí již až pětileté vězení. Podle policistů nebyla dosud za obdobnou trestnou činnost odsouzena.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály