Z hořícího domu zachránili seniora. Hasiči zasahovali na Přerovsku

Hasiči zasahovali nad ránem u požáru na Přerovsku. V Horních Moštěnicích hořelo první patro rodinného domu. Uvnitř byl starší muž.

Požár nahlásili místní pár minut před třetí hodinou ranní. Nejdříve přijeli na místo policisté, kteří zjistili, že by měl být uvnitř domu jeden člověk. "Hlídka nejprve volala, ale odezva nebyla žádná. Na nic nečekali a snažili se vykopnout vstupní dveře, ty byly ale pevné a nepovolily. Po chvíli marného snažení museli nakonec rozbít okno v přízemí a tím se dostali do vnitřních prostor domu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že se devadesátníka podařilo najít v prvním patře budovy.

"Při příjezdu našich jednotek na místo zásahu z rodinného domu hlídka PČR zrovna vyváděla z budovy staršího muže, který se nacházel v prvním patře objektu, kde hořelo," informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová s tím, že se muž nadýchal zplodin hoření. "Ihned jsme mu proto poskytli kyslíkovou terapii a přivolali jsme zdravotnickou záchrannou službu," dodala mluvčí.

Muž policistům řekl, že spal v přízemí a vzbudil ho dým. "Proto se šel podívat do patra co se děje, přitom se ale nadýchal kouře, ztratil rovnováhu a zůstal ležet v pokoji, kde hořelo a kde ho také hlídka později našla," doplnila Zajícová. "Přivolaní zdravotníci si starého pána převzali do své péče a převezli do nemocnice," doplnila policejní mluvčí.

Na místě nebyly žádné další osoby. "Jednotky potvrdily požár vybavení jednoho pokoje a 1 C proudem jej lokalizovaly a zlikvidovaly. Budovu odvětraly přetlakovým ventilátorem a provedly rovněž závěrečnou kontrolu termokamerou," uvedla Balážová.

Hasičtí vyšetřovatelé jsou podle mluvčí stále u objektu a příčinu požáru zjišťují. Škoda se podle nich vyšplhala na sto tisíc korun. "Zasahovala profesionální jednotka ze stanice Přerov, SŽ Přerov a JSDH Přerov," uzavřela mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály