YETI sebral sedm osob. Vařili a prodávali pervitin

Skupina výrobců drog ze Šumperska neunikla pozornosti policistů. Celkem sedm lidí ze Šumperska, Olomoucka a Orlickoústecka mělo vařit pervitin a potom ho prodávat v Olomouckém a Pardubickém kraji. Od roku 2021 měli uvařit několik kilogramů pervitinu.

Po devíti domovních prohlídkách a osmi prohlídkách jiných prostor a pozemků zajistila policie dvě kompletní varny pervitinu, chemikálie a nástroje potřebné k výrobě pervitinu a také věci potřebné k jeho distribuci. „Bylo zajištěno téměř 10 tisíc tablet obsahující pseudoefedrin či efedrin způsobilý k výrobě metamfetaminu, 50 g pervitinu, dvě střelné zbraně (pistole a brokovnice), finanční hotovost 1 milion 60 tisíc korun, 1 205 EUR a 2 170 Zlotých,“ informoval kriminalista Jan Lisický.

Mezi zajištěnými osobami bylo pět mužů a dvě ženy. Pervitin měli vařit od konce roku 2021. „A to od nákupu chemických látek, léčiv a dalších komponent potřebných k výrobě drog, přes samotnou výrobu metamfetaminu, až po jeho následnou distribuci. Působili zejména v Olomouckém kraji, hlavně v okrese Olomouc a Šumperk a také v Pardubickém kraji,“ uvedl Lisický.

Podle šéfa olomoucké mordparty se jedná o třetí velký zásah policie za poslední roky. „Všichni obvinění jsou stíháni vazebně. Dvěma mužům ve věku 45 a 46 let hrozí za čin velkého rozsahu trest odnětí svobody na osm až dvanáct let. Zbývajícím pěti členům hrozí tresty odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ uzavřel prozatím Lisický.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály