Vytratila klíče od kola při samosběru. I s jahodami jej pohlídali strážníci

Olomoučtí strážníci řešili kuriozní případ. S nevšední prosbou se na městskou policii v úterý obrátila seniorka, která ztratila klíče od zámku. Na svém elektrokole zároveň měla vysbírané jahody ze Slavonína, a tak nechtěla přijít ani o kolo, ani o vzácný náklad.

"Dotyčná byla na sběru jahod ve Slavoníně, kde si u stojanu odstavila své elektrokolo, které uzamkla kolem rámu kola (ovšem ne ke stojanu). Důvodem oslovení hlídky byl fakt, že při sběru vytratila klíče od zámku a ty nemohla nikde najít," popsal mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle.

Seniorka proto poprosila strážníky, zda by nemohli kolo i s jahodami převézt na policejní služebnu, zatímco bude dáma hledat doma náhradní klíče. "Samotné hledání však trvale déle než všichni čekali," pokračoval Čunderle s tím, že si paní vyzvedla kolo až ve středu ráno. "Po odemčení tak seniorka usedla na svého hliníkového oře a mohla tak vyrazit i s jahodami směrem do svého bydliště, které se nachází několik kilometrů od Olomouce," uzavřel mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály