Vyráběli pervitin, tablety vozili i z Polska. Všichni ho navíc i brali

Minimálně tři čtvrtě roku skupina sedmi lidí z Přerovska a Kroměřížska vyráběla a prodávala pervitin. Léky na výrobu drog nakupovali podle policie nejen v České republice, ale i Polsku. Jednu z žen, která byla členkou skupiny, zadrželi celníci s 13 tisíci tabletami léků. Přerovští kriminalisté celou skupinu pozatýkali. Čtyřem mužům a třem ženám hrozí několik let ve vězení.

Skupina mužů a žen ve věku od 25 do 37 let pervitin nejen prodávala, ale i vyráběla. Pohybovali se i v obchodu s marihuanou. „Někteří z nich nakupovali a obstarávali pro účely nelegální výroby pervitinu potřebné chemikálie. Léky nakupovali nejen v lékárnách na území České republiky, ale vydávali se pro ně i do sousedního Polska,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že další člen poskytl prostory pro varnu, svoje byty a garáž. „Jedna žena a dva muži se přímo podíleli na výrobě metamfetaminu, který pak poskytovali ostatním k následné distribuci a pro jejich vlastní potřebu,“ popsala dále mluvčí. Všichni navíc byli i uživateli těchto drog.  

Žena převážela léky až z Polska

Jako první se do rukou policie dostala žena, která převážela léky z Polska, při zpáteční cestě ji zadrželi celníci. „Měla dvě cestovní tašky s velkým množstvím léků. Jednalo se celkem o 13 524 tablet, ze kterých by bylo možné vyrobit až 239 gramů pervitinu,“ informovala dále Zajícová.      

Organizovaná spolupráce fungovala minimálně tři čtvrtě roku a drogy prodávala hlavně na Přerovsku a Kroměřížsku. Při domovních prohlídkách policisté našli chemikálie, léky, několik desítek gramů pervitinu a kompletní zařízení pro vybavení varny.

Členům skupiny teď hrozí i deset let ve vězení.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály