Vstoupili do jízdy Pendolinu. Dotyční se přihlásili na policii

Sociální sítě obletělo video skupinky lidí, která na zábřežském nádraží přeběhla přes koleje v době, kdy stanicí projíždělo Pendolino a skupinku málem srazilo. Video, které pořídil jeden z přihlížejících, sdílely také České dráhy. Nyní se věcí zabývají také policisté.

Od nešťastné události dělily skupinku lidí pouze centimetry. „Chování osob na videu je nejen v rozporu se zákonem a svým chováním se dopouštějí přestupku, ale i v naprostém rozporu se zdravým rozumem,“ uvedl pro server iRozhlas mluvčí drah Medelský. Podle mluvčího také musel strojvedoucí zatáhnout za takzvanou rychlobrzdu.

"Hazardním chováním osob na videu se zabýváme a budou nás zajímat jejich důvody. Právní kvalifikace bude upřesněna až po výslechu účastníků, nicméně i bez ní bychom rádi připomněli, že rozjeté Pendolino opravdu nezastaví na 20 metrech," uvedla policie v příspěvku na X.

Ve středu odpoledne se na obvodní oddělení policie v Prostějově dostavil muž s tím, že viděl na internetu video, ve kterém on s manželkou a třemi dětmi přebíhá před projíždějícím vlakem v Zábřehu. "Muž uvedl, že v neděli 8. prosince s rodinou vystoupil z parního vlaku Mikulášské jízdy na nástupišti v Zábřehu. Při vystoupení z vagónu se ocitli před přechodem přes koleje. Byli zde poprvé. Na nástupišti byl velký dav lidí a muž netušil, že se na nástupišti nachází podchod. Nikde neviděl ceduli se zákazem přecházení přes koleje, a proto se rozhodl přejít přes daný přechod. Celý incident, který mohl skončit tragicky, rodinu zasáhl a velmi mrzí," uvedl mluvčí policie Libor Hejtman.

Policisté vyhodnotili věc jako přestupek, za který hrozí pokuta do deseti tisíc korun.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály