Volně puštěný pes napadl yorkšíra i jeho majitelku. Policie hledá svědky incidentu

Policisté z Prostějova řeší incident z ulice Dolní, kde na veřejném prostranství zaútočil velký pes bez vodítka na yorkšírského teriéra. Ačkoliv se ho starší majitelka snažila ochránit, agresivní pes zaútočil i na ni. Yorkšír napadení nepřežil. Policie nyní hledá svědky incidentu.

V podvečerních hodinách starší paní venčila malého psa po ulici Dolní. Tam se nacházel také pes světle hnědé rasy, přičemž podle policie mělo jít zřejmě o stafordšírského teriéra, který nebyl uvázaný na vodítku. Na volno puštěný pes poté malého psa a následně i majitelku napadl.

"Majitelka se snažila svého čtyřnohého člena rodiny chránit, útočící pes ji ale kousl do ruky v oblasti prstů. Žena upadla na zem a přitom zranila se," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová. Majitelka poté dovezla zraněného psa na veterinu, kde na následky poranění uhynul. "Poškozená pak sama vyhledala lékařské ošetření v místní nemocnici," doplnila mluvčí.

Podle policie nebyla zjištěna újma ani způsobená škoda. "V současné době je případ evidován jako přestupek, kdy právní kvalifikace se může na základě zjištěných okolností změnit. Útočící pes byl odchycen městskými strážníky," pokračovala Zajícová.

Policie se obrací na případné svědky události, kteří se na daném místě nacházeli v pátek podvečer. V případě, kdyby někdo měl doplňující informace k uvedenému incidentu nebo majiteli psa, měl by kontaktovat linku 158.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály