Vloupal se do restaurací, kanceláří i benzinek. Policie zadržela podezřelého

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže z Uničova na Olomoucku podezřelého ze série vloupání do restaurací, prodejen potravin, kanceláří firem a benzínových čerpacích stanic.

"Z objektů měl mimo jiné odcizit finanční hotovost, cigaretové výrobky a elektrické pracovní nářadí. Svým jednáním způsobil celkovou škodu přes 1,5 milionu korun," sdělila dnes policejní mluvčí Petra Vaňharová. Policisté zadrženého recidivistu obvinili z krádeže a poškození cizí věci.

Muž se podle Vaňharové zřejmě od srpna do poloviny prosince hlavně na Olomoucku a v okolí Uničova dopustil dvou desítek skutků. Například na začátku září se vloupal do restaurace v Olomouci. Z lednice ukradl několik lahví alkoholu a nanuků. "Dále si s sebou odnesl vrtačku a finanční hotovost. Během svého počínání poškodil nejen vstupní dveře do restaurace a dveře do kuchyně, ale také automat na cigarety. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena zhruba na 30 tisíc korun," řekla Vaňharová.

Kriminalisté recidivistu zadrželi minulý týden ve čtvrtek časně ráno poté, co se vloupal do prodejny v Olomouci, ze které ukradl ruční nářadí. "Po zadržení jej převezli na služebnu za účelem provedení dalších procesních úkonů. Obviněný se ke všemu, co mu kriminalisté kladli za vinu, v plném rozsahu doznal. V minulosti byl za majetkovou trestnou činnost již několikrát soudně trestán," uvedla Vaňharová.

Trestní stíhání je podle Vaňharové vedeno na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody na rok až pět let nebo peněžitý trest.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály