Vloupal se do restaurací, kanceláří i benzinek. Policie zadržela podezřelého

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže z Uničova na Olomoucku podezřelého ze série vloupání do restaurací, prodejen potravin, kanceláří firem a benzínových čerpacích stanic.

"Z objektů měl mimo jiné odcizit finanční hotovost, cigaretové výrobky a elektrické pracovní nářadí. Svým jednáním způsobil celkovou škodu přes 1,5 milionu korun," sdělila dnes policejní mluvčí Petra Vaňharová. Policisté zadrženého recidivistu obvinili z krádeže a poškození cizí věci.

Muž se podle Vaňharové zřejmě od srpna do poloviny prosince hlavně na Olomoucku a v okolí Uničova dopustil dvou desítek skutků. Například na začátku září se vloupal do restaurace v Olomouci. Z lednice ukradl několik lahví alkoholu a nanuků. "Dále si s sebou odnesl vrtačku a finanční hotovost. Během svého počínání poškodil nejen vstupní dveře do restaurace a dveře do kuchyně, ale také automat na cigarety. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena zhruba na 30 tisíc korun," řekla Vaňharová.

Kriminalisté recidivistu zadrželi minulý týden ve čtvrtek časně ráno poté, co se vloupal do prodejny v Olomouci, ze které ukradl ruční nářadí. "Po zadržení jej převezli na služebnu za účelem provedení dalších procesních úkonů. Obviněný se ke všemu, co mu kriminalisté kladli za vinu, v plném rozsahu doznal. V minulosti byl za majetkovou trestnou činnost již několikrát soudně trestán," uvedla Vaňharová.

Trestní stíhání je podle Vaňharové vedeno na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody na rok až pět let nebo peněžitý trest.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály