VIDEO: Simulovaný útok střelce prověřil záchranné složky

Policisté z Olomouckého kraje měli v šumperské nemocnici taktické cvičení s názvem AMOK. Scénářem nácviku byl postup při zásahu proti aktivnímu střelci. Cvičení proběhlo ve spolupráci se složkami IZS, ale také s dvacítkou figurantů z řad zaměstnanců nemocnice.

Podle scénáře vešel do budovy rehabilitačního oddělení krátce před 16. hodinou její bývalý zaměstnanec se svým bratrem, oba vybavení střelnou zbraní. „Ve špatném psychickém stavu a frustraci po propuštění ze zaměstnání začali střílet po lidech, kteří se zde nacházeli. Operační důstojník poté, co přijal oznámení o střelbě v objektu, okamžitě vyslal na místo policejní hlídky. Zároveň o události informoval operační střediska Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje a Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje,“ přiblížil postup mluvčí policie Libor Hejtman.

Poté, co na místo přijely první policejní hlídky, zahájily zákrok vedoucí k eliminaci střelce. „Současně byl zřízen řídící štáb a velící policejní důstojník koordinoval složky IZS na místě. Byl stanoven perimetr od místa útoku, do kterého byl zamezen přístup. Mezitím se podařilo zasahujícím policistům aktivního střelce zneškodnit,“ pokračoval mluvčí.

Jakmile měli policisté situaci pod kontrolou, do budovy vpustili zdravotníky a hasiči, kteří začali s odstraňováním následků útoku a především s ošetřováním a evakuací zraněných osob. Součástí toho bylo také poskytnutí psychologické podpory postiženým osobám. „Poté došlo k ukončení první modelové situace a k přípravě na druhou modelovou situaci. Ta se nesla ve stejném duchu, pouze při ní došlo k záměně pořadí zasahujících policejních hlídek,“ dodal Hejtman.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály