VIDEO: Pervitin distribuovali do Olomouce, Přerova i na Prostějovsku

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětadvacetileté ženy z Olomouce a sedmatřicetiletého muže z Ostravy. Oba jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami, kterého se měli dopustit jako spolupachatelé.

Policie dvojici zadržela ve středu 25. září. Muž měl údajně od začátku roku 2022 do září 2024 obstarávat a šířit psychotropní látku metamfetamin, známý jako pervitin. Látku nejen sám užíval, ale také ji distribuoval na různých místech v Olomouci, Přerově a v oblasti Prostějovska.

"Muž měl vyrobit nejméně 420 gramů pervitinu. Od letošního roku se k němu přidala obviněná žena a spolu vyráběli, užívali a prodávali metamfetamin. Policisté muže zadrželi v chatě v Přerově přímo při výrobě pervitinu," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policie na místě zajistila kompletní varnu a téměř 40 gramů červeného fosforu. "Muž drogu vyráběl i v garáži v Prostějově, kde na počátku letošního jara přechovával 100 gramů červeného fosforu způsobilého k výrobě zhruba 300 gramů pervitinu. Obviněná žena si pak od letošního července do doby svého zadržení sama obstarala téměř 100 gramů pervitinu, který jednak užívala a dále jej distribuovala v Olomouci," dodal Hejtman.

Muž má v rejstříku trestů už pět záznamů, žena byla v minulosti odsouzena jednou. "Kriminalisté podali okresnímu státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže i ženy do vazby, který soud akceptoval a poslal oba za mříže. Obviněným hrozí tresty odnětí svobody na dvě léta až deset let," uzavřel Libor Hejtman.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály