VIDEO: Opakovaně kradl v restauracích: Policie dopadla lupiče z Jesenicka

Jeseničtí kriminalisté se zaměřili na lupiče, který od května do října letošního roku opakovaně kradl převážně v restauračních zařízeních. Za ziskem se vydával na Jesenicko, Šumpersko ale i Bruntálsko. Nyní se policistům podařilo recidivistu chytit.

„Jeseničtí kriminalisté objasnili sérii ‚vloupaček‘ a zahájili trestní stíhání 48letého muže z Jesenicka, kterého obvinili ze spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci,“ vysvětlila v úvodu mluvčí policie Ivana Skoupilová.

Během svých akcí se zloděj zaměřoval zejména na restaurace a ubytovací zařízení na Jesenicku. Občas se ale ukázal také na Šumpersku nebo Bruntálsku. „Při krádežích bral všechno, co mu přišlo pod ruce. Především hotovost a láhve s alkoholem. Svým jednáním způsobil škodu za více jak 40 tisíc korun,“ pokračovala mluvčí.

Například v květnu letošního roku násilně vnikl do restaurace v Karlově pod Pradědem. Odtamtud odnesl finanční hotovost v hodnotě téměř 16 tisíc korun. „Peníze mu však nestačily a na cestu si vzal také dvě lahve alkoholu, sklenice a také popelník,“ vysvětlila Skoupilová.

To samé zopakoval po dvou měsících, tentokrát ale v penzionu ve Zlatých Horách, kde ukradl další lahve s alkoholem. „Pravděpodobně nespokojen s lupem se za dva dny přesunul jižněji do obce v Moravskoslezském kraji. U jedné hotelové restaurace rozbil skleněnou výplň a vnikl dovnitř. Ani zde však hotovost nenalezl. Nakonec odešel se dvěma lahvemi vína. Svým jednáním však způsobil větší škodu poškozením než krádeží, a to ve výši 5 tisíc korun,“ pokračovala Skoupilová ve výčtu zlodějových aktivit.

V srpnu se vydal zase do motorestu na Šumpersku, odkud odnesl hotovost ve výši přes 22 tisíc korun. Poté se podle policie vrátil na Jesenicku, kde ve Zlatých Horách vnikl skrz okno otevřené na ventilaci do kuchyně hotelu. „Zde bral nejprve láhve s alkoholem. Při odchodu si však všiml peněženky, ve které, jak později zjistil, byla finanční hotovost nejméně 10 tisíc korun,“ přiblížila mluvčí.

Místa navštěvoval zloděj zpravidla v noci, kdy byly provozovny uzavřené. Podle policistů byla motivem špatná finanční situace. „Obviněný má za sebou pestrou minulost. Za mřížemi již strávil několik let,“ uzavřela mluvčí s tím, že dopadenému recidivistovi hrozí až tři roky vězení.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály