VIDEO: Několik set gramů pervitinu, statisíce korun. Policejní razie slaví úspěch

Caput a Andre, taková jména mají policejní akce namířené proti dvěma organizovaným skupinám, jejichž členové vyráběli a prodávali drogy například v Olomouckém kraji, Moravskoslezském kraji, ale také v v Polsku, Slovinsku, Chorvatsku a Itálii. Kriminalistům se během razie v pátek 6. října podařilo zadržet několik set gramů pervitinu, statisíce korun a celkem sedm lidí, těm nyní hrozí až osmnáct let ve vězení.

Akce Caput se zaměřila na organizovanou skupinu, která působila v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. “Policie provedla čtyři domovní prohlídky. Při nich bylo zajištěno 1100 gramů pervitinu, 1200 gramů červeného fosforu, dvě varny pervitinu s chemikáliemi a nástroji nezbytnými k výrobě metamfetaminu a finanční hotovost 800 tisíc korun,” popsal policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že policisté zadrželi tři muže ve věku od čtyřiceti čtyř do padesáti jedna let.   

Podle kriminalistů muži měli provádět celý řetězec kroků v nelegálním obchodu s pervitinem. “Od obstarání chemických látek a léčiv potřebných k výrobě drogy, přes samotnou výrobu metamfetaminu, až po jeho prodej,” popsal mluvčí.  

Druhá organizovaná skupina prodávala i do zahraničí 

Druhou akci pojmenovali kriminalisté Andre, obě skupiny navíc propojuje padesátiletý a několikrát trestaný muž z Olomoucka, ten totiž působil v obou organizovaných skupinách. “Bylo provedeno pět domovních prohlídek. Při nich bylo zajištěno 500 gramů pervitinu, 500 gramů červeného fosforu, dvě varny pervitinu s chemikáliemi a nástroji k jeho výrobě, finanční hotovost 700 tisíc korun a tři motorová vozidla,” vypočítal policejní mluvčí.  

Členové skupiny, tři muži a jedna žena, měli vyrábět a prodávat pervitin nejen v České republice. “Působili nejen na území České republiky, zejména v Olomouckém a Jihomoravském kraji, ale také v Polsku, Slovinsku, Chorvatsku a Itálii. Jejich cílem byl maximální finanční zisk z prodeje metamfetaminu a marihuany,” vysvětlil Libor Hejtman.  

Všem obviněním nyní hrozí deset až osmnáct let ve vězení.  

Související

  • Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína
    Krimi

    Na D1 neprojedete. Kvůli nehodě tří aut stojí doprava u Kojetína

    Provoz na dálnici D1 mezi Kroměříží a Kojetínem na Přerovsku zastavila dnes časně ráno nehoda. Oba jízdní pruhy ve směru na Prahu blokuje převrácený kamion. Vyplývá to z informací zveřejněných Národním dopravním informačním centrem a policií na síti X. Hasiči na facebooku uvedli, že na dálnici havaroval kamion a dvě dodávky, přičemž dva lidé utrpěli zranění. Ve směru na Ostravu je dálnice průjezdná jedním pruhem.

  • Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce
    Krimi

    Skočila pod auto, řidič ji srazil. Žena skončila na fakultce

    Zábava v centru po Olomouc (o)žije ještě neutichala a na jednom z míst už zasahovali policisté. Krátce po půlnoci v noci na neděli vyjížděli policisté ke srážce ženy a řidiče auta. Žena se zraněním skončila v nemocnici.

  • S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním
    Krimi

    S autem nabourala do schodů. Po čelním náraze skončila řidička se zraněním

    Řidička v Jeseníku neudržela auto na silnici. Šedesátnice z neznámých důvodů sjela při jízdě po Šumperské ulici s autem mimo komunikaci a čelně narazila do betonových schodů.

  • Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok
    Krimi

    Nezvládl zatáčku a havaroval. 19letý muž na Přerovsku dostal auto na bok

    Nepřiměřená rychlost způsobila dopravní nehodu v pondělí večer na Přerovsku. Mezi Výkleky a Lazníky havaroval v levotočivé zatáčce 19letý řidič se svým spolujezdcem. Řidič byl preventivně převezen do nemocnice, škoda se vyšplhala na 25 tisíc korun.

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

  • Horké léto v olomoucké MHD. Kolik jezdí tramvají a autobusů s klimatizací?
    Doprava

    Horké léto v olomoucké MHD. Kolik jezdí tramvají a autobusů s klimatizací?

    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. Tou každý den cestují obyvatelé a návštěvníci krajského města za prací nebo do školy. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. 

  • V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
    Společnost

    V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

    Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

  • Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji
    Tipy

    Vyberte nejkrásnější místa a zážitky při cestování po Olomouckém kraji

    Letní sezóna startuje, a tak je ideální čas podpořit vaše nejoblíbenější tipy na výlety, zážitkové programy nebo pohodovou dovolenou. Hlasování o prestižní Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2026 právě běží a o titul se v každé kategorii uchází pětice jedinečných finalistů. Rozhodněte svými hlasy, kdo získá letošní prvenství.

  • Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města
    Společnost

    Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města

    Město Olomouc spustilo nový web věnovaný pocitovým mapám. Interaktivní portál umožňuje lidem vidět, jak občané vnímají jednotlivá místa ve městě, co mají rádi, kde se cítí bezpečně, kde jim něco chybí nebo kde se nejvíce bojí. Výsledky mají pomoci při plánování budoucího rozvoje Olomouce, strategických dokumentů i konkrétních projektů

Nejčtenější

Seriály