VIDEO: Celníci u něj našli 230 litrů nelegálního alkoholu, hrozí mu pokuta 5 milionů korun

Pátek třináctého byl pro řidiče skutečně nešťastným. Když celní hlídka zastavila osobní automobil v Olomouci, bylo už jasné, že veze těžší náklad.

„Během kontrolní činnosti prováděné dne 13. 10. hlídka v Olomouci zaregistrovala osobní automobil, který z hlediska vlastnosti jízdy působil přetíženě. Celníci se proto rozhodli automobil tovární značky BMW zastavit,“ uvedl mluvčí olomoucké celní správy David Kubenz.

Uvnitř vozu našli celníci lahve s čirou tekutinou. „Řidič po zastavení uvedl, že se jedná o 130 litrů meruňkového destilátu, jenž vznikl v pálenici. Přesný původ ovšem odmítl sdělit. Celníci později objevili přesně o 100 litrů více než prozradil,“ vysvětlil mluvčí.

Celníci chtěli vidět doklad, který by prokázal zdanění alkoholu. Povinné dokumenty ale řidič neměl, a tak hlídka lihoviny zajistila a odeslala na rozbor do celně technické laboratoře. „Zde bude prověřeno, zda lihoviny neobsahují rizikové složky, jako například metanol, jenž může fatálním způsobem poškodit zdraví,“ uvedl Kubenz.

Aktuálně hrozí řidiči pokuta až 5 milionů korun. „V případě vyššího daňového úniku hrozí také podezření ze spáchání trestného činu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby,“ vysvětlil mluvčí s tím, že celníci evidují enormní nárůst záchytu nelegálního alkoholu na českém území. „Celní správa ČR zajistila od začátku roku přes 8 600 l lihovin, což dokazuje více než 300 % nárůst zajištěných lihovin na pozemních komunikacích,“ uzavřel.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály