VIDEO: Celníci u něj našli 230 litrů nelegálního alkoholu, hrozí mu pokuta 5 milionů korun

Pátek třináctého byl pro řidiče skutečně nešťastným. Když celní hlídka zastavila osobní automobil v Olomouci, bylo už jasné, že veze těžší náklad.

„Během kontrolní činnosti prováděné dne 13. 10. hlídka v Olomouci zaregistrovala osobní automobil, který z hlediska vlastnosti jízdy působil přetíženě. Celníci se proto rozhodli automobil tovární značky BMW zastavit,“ uvedl mluvčí olomoucké celní správy David Kubenz.

Uvnitř vozu našli celníci lahve s čirou tekutinou. „Řidič po zastavení uvedl, že se jedná o 130 litrů meruňkového destilátu, jenž vznikl v pálenici. Přesný původ ovšem odmítl sdělit. Celníci později objevili přesně o 100 litrů více než prozradil,“ vysvětlil mluvčí.

Celníci chtěli vidět doklad, který by prokázal zdanění alkoholu. Povinné dokumenty ale řidič neměl, a tak hlídka lihoviny zajistila a odeslala na rozbor do celně technické laboratoře. „Zde bude prověřeno, zda lihoviny neobsahují rizikové složky, jako například metanol, jenž může fatálním způsobem poškodit zdraví,“ uvedl Kubenz.

Aktuálně hrozí řidiči pokuta až 5 milionů korun. „V případě vyššího daňového úniku hrozí také podezření ze spáchání trestného činu krácení daně, poplatku a podobné povinné platby,“ vysvětlil mluvčí s tím, že celníci evidují enormní nárůst záchytu nelegálního alkoholu na českém území. „Celní správa ČR zajistila od začátku roku přes 8 600 l lihovin, což dokazuje více než 300 % nárůst zajištěných lihovin na pozemních komunikacích,“ uzavřel.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály