Veterinární inspektoři objevili v Medlově zubožené psy, podali trestní oznámení

Dva zubožené psy objevili veterinární inspektoři u domu v Medlově-Králové na Olomoucku. Majitel podvyživené psy choval v nevyhovujících podmínkách, obecní úřad proto rozhodl o jejich odebrání. Zvířata jsou nyní v péči veterinární lékařů. Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj podala trestní oznámení kvůli možnému spáchání trestného činu týrání zvířat a pro policii vypracuje odborné vyjádření. Dnes to řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer.

Inspektoři chov v Medlově-Králové zkontrolovali na základně podnětu. "Během kontroly, k níž veterinární inspektoři přizvali i zástupce obce s rozšířenou působností a policie, se na místě nacházeli dva zhruba sedmiletí kříženci německé dogy. Podmínky, v níž byli psi chováni, byly tristní. Chov probíhal v kotci a boudě s velkým množstvím neodklízených výkalů. Zvířata neměla adekvátní suché místo k ulehnutí," uvedl Majer.

Oba psi podle Majera vykazovali znaky různého stupně podvýživy. Jeden byl úplně vyhublý a oba měli hnisavé výtoky z očí a na těle otlaky. "Po posouzení stavu psů a chovatelského prostředí rozhodl zástupce obce s rozšířenou působností o předběžné náhradní péči. Psi jsou aktuálně hospitalizováni na veterinární klinice, následně budou převezeni do útulku," řekl Majer.

Veterinární inspektoři řeší i případ německého ovčáka, který žil v nevyhovujících podmínkách v pražské čtvrti Lhotka. "Při kontrole provedené na základě obdrženého podnětu nalezli veterinární inspektoři zhruba sedmiletého psa uvázaného na krátkém řetězu. Kvůli krátkému úvazu se nemohl pes skrýt před nepříznivým počasím do boudy, nikterak jej před ním nechránil ani kotec. Zvíře bylo chorobně vyhublé a velmi bázlivé," uvedl Majer. Psa převezli do útulku, kde u něj veterinární lékař zjistil nádor varlete. "Z důvodu rizika budoucí metastáze veterinář psa neprodleně kastroval," dodal Majer.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály