Veterinární inspektoři objevili v Medlově zubožené psy, podali trestní oznámení

Dva zubožené psy objevili veterinární inspektoři u domu v Medlově-Králové na Olomoucku. Majitel podvyživené psy choval v nevyhovujících podmínkách, obecní úřad proto rozhodl o jejich odebrání. Zvířata jsou nyní v péči veterinární lékařů. Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj podala trestní oznámení kvůli možnému spáchání trestného činu týrání zvířat a pro policii vypracuje odborné vyjádření. Dnes to řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer.

Inspektoři chov v Medlově-Králové zkontrolovali na základně podnětu. "Během kontroly, k níž veterinární inspektoři přizvali i zástupce obce s rozšířenou působností a policie, se na místě nacházeli dva zhruba sedmiletí kříženci německé dogy. Podmínky, v níž byli psi chováni, byly tristní. Chov probíhal v kotci a boudě s velkým množstvím neodklízených výkalů. Zvířata neměla adekvátní suché místo k ulehnutí," uvedl Majer.

Oba psi podle Majera vykazovali znaky různého stupně podvýživy. Jeden byl úplně vyhublý a oba měli hnisavé výtoky z očí a na těle otlaky. "Po posouzení stavu psů a chovatelského prostředí rozhodl zástupce obce s rozšířenou působností o předběžné náhradní péči. Psi jsou aktuálně hospitalizováni na veterinární klinice, následně budou převezeni do útulku," řekl Majer.

Veterinární inspektoři řeší i případ německého ovčáka, který žil v nevyhovujících podmínkách v pražské čtvrti Lhotka. "Při kontrole provedené na základě obdrženého podnětu nalezli veterinární inspektoři zhruba sedmiletého psa uvázaného na krátkém řetězu. Kvůli krátkému úvazu se nemohl pes skrýt před nepříznivým počasím do boudy, nikterak jej před ním nechránil ani kotec. Zvíře bylo chorobně vyhublé a velmi bázlivé," uvedl Majer. Psa převezli do útulku, kde u něj veterinární lékař zjistil nádor varlete. "Z důvodu rizika budoucí metastáze veterinář psa neprodleně kastroval," dodal Majer.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály