Večer plný konfliktů. Policie řešila dvě napadení krátce po sobě

Během úterního večera vyjížděli olomoučtí policisté krátce po sobě hned ke dvěma napadením. K jednomu mělo dojít na autobusové zastávce, k druhému o kousek dál v restauraci. Viníkům hrozí až dva roky vězení.

V prvním případě se jednalo o napadení řidiče autobusu na zastávce Profesora Fuky na Hněvotínské ulici v Olomouci. „Dle zjištěných informací chtěl 55letý řidič autobusu vyloučit z přepravy dva muže a jednu ženu, jelikož neměli jízdenku,“uvedla mluvčí policie Ivana Skoupilová. Dotyční následně řidiče napadli a cestující se snažili řidiči pomoct. 

„Když 32letá žena stojící na zastávce dvojici okřikla a začala volat na linku 158, rozběhl se proti ní jeden z útočníků a udeřil i ji. Následně oba agresoři z místa utekli neznámo kam ještě před příjezdem policie. Třetí přítomný černý pasažér, který se do útoku nezapojoval, vyčkal na místě, přičemž policisté jeho následnou lustrací zjistili, že na muže je vydán příkaz k zatčení. Po útočnících pátráme,“ doplnila mluvčí.

Hlášení o druhém případu obdrželi policisté krátce po tom prvním. Host restaurace měl napadnout dalšího muže, který se snažil zastat barmanky, jelikož odmítal zaplatit plnou cenu objednávky. „Zjevně posilněn alkoholem začal zuřit a řvát po restauraci, přičemž se ohnal po 48letém hostovi, který se snažil situaci uklidnit,“ vysvětlila Skoupilová. Rozzuřený host cestou z restaurace popadl zaparkované jízdní kolo a mrštil jím o zem. 

Při odchodu ale narazil na policisty, kteří tou dobou pátrali po agresorech z prvního případu. „Jelikož byl pachatel označen svědky události, policisté neváhali a muže na místě zadrželi. Protože byl zadržený muž zjevně pod vlivem alkoholu, skončil na záchytce,“ dodala.

V obou případech zahájila policie úkony trestního řízení pro podezření z výtržnictví. „Útočníkům podle trestního zákoníku hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta,“ vysvětlila Skoupilová v závěru.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály