Ve voze padesátníků našli celníci kvalitní pervitin. Dealerovi hrozí deset let

Celníci kontrolovali v úterý osobní auto nedaleko Přáslavic na Olomoucku. Za volantem seděl padesátník, na místě spolujezdce o dva roky starší muž a s sebou vezli i padesát gramů pervitinu.

„Během kontroly nalezli celníci v batohu, který měl patřit staršímu z mužů, mimo jiné několik desítek gramů bílé krystalické látky uložené v různých obalech, digitální váhu a několik stovek malých znovu uzavíratelných sáčků. Po provedení orientační detekce, která v látce prokázala přítomnost metamfetaminu, přivolali na místo policisty,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Zajištěný náklad předali policisté specializovanému policejnímu ústavu za účelem provedení analýzy. „Ze závěru odborného vyjádření vyplývá, že látka obsahuje metamfetamin v  hodnotách vysoce kvalitního pervitinu,“ uvedla Vaňharová.

O tři dny později už kriminalisté olomouckého TOXI týmu obvinili spolujezdce ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nebylo to poprvé, co byl muž za podobný čin trestán.

„K jeho osobě zjistili, že byl v minulosti již několikrát soudně trestán za majetkovou, ale i drogovou trestnou činnost. Trestní stíhání obviněného probíhá na svobodě a v případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let nebo propadnutí majetku,“ uzavřela mluvčí.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály