Ukradli i cibuli, svědkovi vyhrožovali nožem. Policie dopadla zloděje ze Zábřeha

Policisté zasahovali u případu krádeže v Zábřehu na Šumpersku. Dva muži chtěli vykrást dům s obchodní prodejnou, v cestě jim ale stál muž, který je chtěl vykázat. Recidivisté muži vyhrožovali nožem, nyní se případem zabývají policisté, kteří dotyčné chytili.

"Dva mladí muži a recidivisté v jednom, ve věku 20 a 26 let, popíjeli alkohol a přitom se společně domluvili, že by se mohli poohlédnout po nějakých věcech, které by se jim mohly hodit. Jejich cílem se stal dům s provozovnou nacházející se na ulici Olomoucká," popsala situaci policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zadní dveře nebyly zabezpečené, a právě těmito dveřmi se dostali zloději do budovy. "V místnosti, která sloužila jako zázemí pro personál, vzali ze skříňky pracovní boty, pracovní košili a kalhoty v celkové hodnotě 1 500 korun," uvedla mluvčí s tím, že při dalším prohledávání vzali ve skladu zeleniny 10 kg cibule uložené v pytli v hodnotě 150 korun.

Zloději ovšem dělali rámus, takže je slyšel muž, který v suterénu bydlí. Vyšel tedy z bytu ven a muže při jejich činnosti vyrušil. "Mladší z nich vytáhl z kapsy zavřený kapesní nůž a chodil s ním po místnosti. Pak si všiml volně položeného kuchyňského nože, který vzal do ruky a začal s ním mávat před poškozeným s tím, že nemá problém ho použít," popsala Zajícová.

Mladík ale stále vyhrožoval nožem muži, přistoupil k poškozenému, který mu již neodporoval a mobil mu zloděj z kapsy vytrhl. "Jakmile se recidivista mobilu zmocnil, odhodil nalezený nůž a společně s druhým podezřelým obydlí poškozeného opustili, přitom vzali s sebou cibuli i odcizené oděvy. Při odchodu a opouštění objektu ještě na něho zavolal, že pokud půjde věc oznámit na policii, tak se vrátí," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Okradený muž pak počkal do rána, a pak se svěřil pracovnici podniku, která zavolala na linku 158.

Policisté pak oba zloděje zadrželi, a to ještě ten samý den. "Následující den jim policejní komisař sdělil obvinění z trestných činů. Staršímu z nich bylo sděleno obvinění z přečinu porušování domovní svobody s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody a mladšímu bylo sděleno obvinění ze stejného přečinu a navíc ze dvou zločinů a to loupež a vydírání, za které mu dle trestního zákoníku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," uzavřela mluvčí Miluše Zajícová.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály