Týraným koním z Ludvíkova chce pomoct i město. Vyvrací spekulace ze sociálních sítí

Město Šumperk společně se Státní veterinární správou zajistilo předběžnou náhradní péči pro 20 týraných koní z Ludvíkova, části Velkých Losin. Nyní uklidňuje napjatou situaci případu z poloviny března ve svém prohlášení. Celou situaci také nadále vyšetřuje policie.

Vedení Šumperka si uvědomuje vážnost celé situace a snaží se zklidnit situaci ve svém prohlášení, jelikož na sociálních sítích se v posledních dnech začaly objevovat různé verze ohledně postižených koní. „Rádi bychom poskytly informace, aby byl veřejnosti jasnější kontext. Je důležité zdůraznit, že otázky týkající se vlastnických práv a možného nezákonného jednání nepatří do naší přímé pravomoci,“ říká mluvčí Šumperka Bohuslav Vondruška.

Město v případu zatím postupuje podle doporučení Krajské veterinární správy a dalších příslušných orgánů. „Momentálně nemůžeme sdělit více konkrétních informací o osudu koní, ale ujišťujeme vás, že veškerá rozhodnutí jsou a budou činěna s odpovědností a péčí. Vždy upřednostňujeme zájem koní, aby jim byla poskytnuta nejlepší péče a životní podmínky,“ doplnil mluvčí.

Vyhublé koně s neléčenými podlomy, bez odčervení a vody našli pracovníci Státní veterinární správy v kooperaci s jejich olomouckými kolegy z Krajské veterinární správy asi před třemi týdny. Chovatelce koně odebrali a případem se od té doby zabývá policie, jelikož hned u šesti koní došlo podvýživě a byli ve velmi špatném zdravotním stavu.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály