Týraným koním z Ludvíkova chce pomoct i město. Vyvrací spekulace ze sociálních sítí

Město Šumperk společně se Státní veterinární správou zajistilo předběžnou náhradní péči pro 20 týraných koní z Ludvíkova, části Velkých Losin. Nyní uklidňuje napjatou situaci případu z poloviny března ve svém prohlášení. Celou situaci také nadále vyšetřuje policie.

Vedení Šumperka si uvědomuje vážnost celé situace a snaží se zklidnit situaci ve svém prohlášení, jelikož na sociálních sítích se v posledních dnech začaly objevovat různé verze ohledně postižených koní. „Rádi bychom poskytly informace, aby byl veřejnosti jasnější kontext. Je důležité zdůraznit, že otázky týkající se vlastnických práv a možného nezákonného jednání nepatří do naší přímé pravomoci,“ říká mluvčí Šumperka Bohuslav Vondruška.

Město v případu zatím postupuje podle doporučení Krajské veterinární správy a dalších příslušných orgánů. „Momentálně nemůžeme sdělit více konkrétních informací o osudu koní, ale ujišťujeme vás, že veškerá rozhodnutí jsou a budou činěna s odpovědností a péčí. Vždy upřednostňujeme zájem koní, aby jim byla poskytnuta nejlepší péče a životní podmínky,“ doplnil mluvčí.

Vyhublé koně s neléčenými podlomy, bez odčervení a vody našli pracovníci Státní veterinární správy v kooperaci s jejich olomouckými kolegy z Krajské veterinární správy asi před třemi týdny. Chovatelce koně odebrali a případem se od té doby zabývá policie, jelikož hned u šesti koní došlo podvýživě a byli ve velmi špatném zdravotním stavu.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály