Stádo na výletě a krabice s koťaty. Olomoučtí strážníci měli plné ruce práce

Práce městských strážníků někdy znamená i nahánění ovcí a koz nebo péči o odložená koťata. To vše stihli olomoučtí městští policisté v minulém týdnu. Volně pobíhající stádo ovcí a koz se vydalo na výlet ve čtvrtek odpoledne. V sobotu pak někdo odložil čtyři koťata k popelnicím.  

Dvacetičlenná skupina zvířat utekla u ulice Chválkovická z nedaleké ohrady, které měla povalený plot. „Strážníci zahnali povedené výletníky zpět do ohrady a telefonicky byl kontaktován jejich majitel a ten následně na místě výběh zabezpečil,“ řekl mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle a dodal i statistiku: „V tomto roce jednalo už o čtvrtý případ, kdy strážníci s majitelem zvířat řešili obdobný přestupek. I tento incident bude opět oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení.“

A zvířecí případ zaměstnal strážníky i v sobotu večer. U popelnic na ulici Lazecká totiž našli v krabici odložená koťata. Po příjezdu na místo se vše potvrdilo a čtyři sourozence jsme odvezli na naši služebnu, kde o ně bylo náležitě postaráno a následující den ráno jsme nalezence předali do příslušného útulku. Kdo takto zvířata ponechal u popelnic, se zjistit nepodařilo,“ uzavřel Čunderle.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály