Sedm štěňat v krabici od bot. Jen pár dní po narození je někdo odložil

Na městskou policii doputoval kuriózní balík. Štěňata stará jen pár dní přinesla strážníkům žena, která je objevila v krabici od bot u jednoho z obchodů v Olomouci. Sedm štěňat o víkendu doputovalo do jednoho z útulků, kdo štěňata ale odložil, zatím policie zjišťuje.

"Štěňata jsme si převzali a následně jsme je odvezli na příslušnou veterinární kliniku, kde o ně bude náležitě postaráno. Kdo se takto zbavil psích sourozenců se nám zjistit nepodařilo," informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle v pátek.

Podle mluvčího mělo jít o sedm psích sourozenců, kteří se narodili teprve před několika dny. Na služebnu je přinesla žena, která štěňata našla v krabici od bot u obchodu na ulici Pavelkova v Olomouci.

Štěňata pak přijal útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. "Včera jsme se ujali 7 odložených štěnátek ve věku pouhých 5 dnů. Máme za sebou první nonstop večer plný péče a ručního dokrmování co 2 hodiny těchto malých bobánků. Je vůbec zázrak, že přežili," informoval útulek Voříšek na sociální síti Facebook v neděli.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály