Sedm štěňat v krabici od bot. Ani přes péči útulku nepřežila

Štěňata z krabice od bot nepřežila. I přes péči v útulku, kam se štěňata z Olomouce dostala, všechna během pár dní uhynula. Příběh psů, kteří se nejřív dostali z ulice do rukou městských strážníků a pak do útulku v Čechách pod Kosířem, tak nemá dobrý konec.

"Majitel štěňátek tyto drobečky váhy 250g odložil v krabici od bot, štěňátka byla příliš malinká, v tomto věku nemají termoregulaci a strašně rychle dochází k podchlazení a dehydrataci do toho nemají nastartovanou imunitu a nikdo neví jak dlouho tam krabice ležela, to ví jen ten kdo je tam odložil," informoval útulek Voříšek, kam byla štěňata převezena o víkendu.

Štěňata zkontroloval veterinář, byla ale podchlazená a hladová. V útulku proto dostali vyhřívanou podložku, probiotika a celodenní dohled. "Všichni jsme věřili v zázrak a ve šťastný konec, jejich záchranu, bohužel ten se nestalo. Od noci z neděle na pondělí nám postupně začali odcházet a v úterý v noci poslední holčička. Zůstali nám jen oči pro pláč, i přes veškerou snahu jsme ani jedno nezachránili," informoval útulek na sociální síti Facebook ve středu.

Pár dní stará štěňata přinesla na městskou policii v Olomouci žena, která si jich všimla u jednoho z obchodů. „Štěňata jsme si převzali a následně jsme je odvezli na příslušnou veterinární kliniku, kde o ně bude náležitě postaráno. Kdo se takto zbavil psích sourozenců se nám zjistit nepodařilo,“ informoval mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle v pátek.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály