Řidiči podcenili namrzlé silnice. Policisté zasahovali u nehod za statisíce

Chladné počasí a teploty pod bodem mrazu, které se vyskytly po celé republice, způsobily během víkendu nejednu dopravní nehodu. Také policisté z Olomouckého kraje vyjížděli k několika dopravním nehodám spojeným s namrzlými cestami či uježděným sněhem. Škody se pohybovaly ve stovkách tisíc korun.

K první uvedené nehodě vyjížděli dopravní policisté k obci Pusté Žibřidovice na Šumpersku, kde řidič jel po silnici III. třídy. "Zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, na které se nacházel a uježděný sníh a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk," uvedla mluvčí policie Miluše Zajícová. Ze zatáčky vyjel vpravo mimo komunikaci a v prudkém svahu narazil do vzrostlých jehličnatých stromů. "Při dopravní nehodě vznikla škoda na vozidle ve výši přibližně 150 tisíc korun," doplnila mluvčí s tím, že se během nehody nikdo nezranil a řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

Další nehoda se stala u obce Chromeč, rovněž na Šumpersku. Dopravní policisté vyráželi ke křižovatce se silnicí I. třídy, kde řidič jedoucí Superbem jel ve směru od Výšehoří směrem na Bludov. "Na uvedené křižovatce nedal přednost v jízdě vozidlu Opel Vectra, které jelo ve směru od Klášterce směrem na Zábřeh. Došlo ke střetu mezi vozidly a ke zranění osádky vozidla Opel," objasnila mluvčí s tím, že oba cestující v druhém zmíněném vozidle museli být převezeni rychlou záchrannou službou do šumperské nemocnice. "Padesátiletý řidič škodovky a jeho spolujedoucí vyvázli při nehodě bez zranění," navázala mluvčí vzápětí.

Škodu na Superbu vyčíslili policisté předběžně na 250 tisíc korun, na vozidle Opel na přibližně 70 tisíc. "Dechové zkoušky provedené s oběma řidiči nehody byly negativní," doplnila mluvčí s tím, že Opel nemá sjednanou zákonnou pojistku ani platnou technickou kontrolu.

Namrzlá vozovka zaskočila také řidiče mezi obcemi Jívová a Domašov nad Bystřicí. Dvaadvacetiletý řidič jel ve směru od obce Jívová a nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem a namrzlé vozovce, která byla zároveň pokrytá sněhem.

"Při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel vlevo mimo komunikaci a skončil v příkopu. Provedenou odbornou dechovou zkouškou byla u řidiče zjištěna přítomnost alkoholu," přiblížila nehodu mluvčí Ivana Skoupilová s tím, že řidič nadýchal jeden a půl promile. Záchranná služba převezla mladíka do šternberské nemocnice k ošetření. "Škodu jsme předběžně vyčíslili na 40 tisíc korun," uzavřela Skoupilová. 

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály